събота, юли 16, 2005

Спартак бие с 2:0 Конелиано

Спартак постигна четвърта победа в петата си контролна среща от началото на лятната подготовка. Варненци надиграха за втори път Конелиано, този път с 2:0. Поради контузии, участие в срещата не взеха няколко "соколи", между които Николай Станчев, Мартин Ковачев, Петър Кънчев и Владимир Пекин.
Първото полувреме завърши без отбелязан гол, а в 52-ата минута Владислав Мирчев (на снимката) откри резултата. Защитник на тима от Герман върна нескопосано една топка към вратаря, Николай Съботинов го атакува, и 18-годишният Мирчев се възползва най-добре от ситуацията, пращайки топката в мрежата. В 70-ата минута се разписа и друг юноша на спартаковци - Даниел Атанасов. Той бе изведен сам срещу вратаря от Диян Кателиев и безпроблемно го матира - 2:0. Варненци изтърваха поне още 4-5 чисти положения.
След контролата тимът потегли за морската столица, където ще се готви през следващата седмица.
- Спартак - Конелиано 2:0
- Спартак: Славов, Мустафа, Ст. Петров, Михайлов, Радев, Вутов, Алексиев, Кателиев, Хаджиев, Н. Филипов, Мирчев (Арнаудов, Мартинов, Съботинов, Д. Атанасов, Войков)
Голмайстори: Мирчев (52), Атанасов (70)