Повод за нашата реакция е отвореното писмо към различни държавни институции на ръководството на ФК Спартак 1918. Възмутени сме от начина, по който хората, които през годините бяха съучастници на частните интереси, които унищожиха Спартак Варна, сега се мъчат да манипулират общественото мнение използвайки децата и родителите от ДЮШ.
Въпросните ветерани бяха тези, които през 2010-та подкрепиха стадиона и тренировъчната база на клуба да преминат от едни частни ръце в други, без задължение за финансова издръжка на клуба. През следващите години по различни начини те бяха в или близо до управлението на ФК Спартак 1918, който играеше с лиценза на ФК Владислав 2009 и който бе доведен до състояние на фалит, като по никакъв начин не се противопоставиха на умишленото унищожаване на клуба.
Сега същите лица, в своето открито писмо, говорят за “безумно решение на Общински съвет – Варна” от лятото на тази година, което парадоксално бе начало на възстановяването на обществената справедливост и подадена ръка към спартаклийската общност в града за възраждане на техния любим клуб. След връщането на СК “Локомотив” на Община Варна и респективно на новосъздадения ФК Спартак Варна, беше извършен основен ремонт на съблекалните и беше подновена на места настилката на футболния терен, за да се създадат нормални условия за функциониране на ДЮШ.
От друга страна, болшинството от привържениците, които подкрепяме ФК Спартак Варна, искаме да доведем докрай дългогодишната борба, за да видим нашия любим отбор да се завърне в собствения си дом – стадион Спартак, който в момента е окаяно състояние заради действията или бездействията на същите тези ветерани, които се оплакват в откритото си писмо до институциите.
Надяваме се, скоро справедливостта да възтържествува и да празнуваме 100 годишния юбилей варненския клуб на един обновен стадион Спартак.

Клуб на привържениците на Спартак Варна – Синдикат 12

неделя, октомври 30, 2016

Спартак Варна с нова загуба

“Соколите” отстъпиха с 1:2 на Калиакра (Каварна)

Отборът на Спартак Варна записа нова загуба в първенството. Пред собствена публика “соколите” отстъпиха с 1:2 на Калиакра (Каварна) в мач от 13-ия кръг на Трета Североизточна лига, игран на стадион “Локомотив” пред около 100 зрители. Единственият гол за варненци реализира Ивайло Русев.
Първото добро положение за домакините дойде в 10-ата минута. Ивайло Русев проби отдясно, нахлу в наказателното поле но стреля в страни от целта. В 30-ата Петьо Василев също имаше изгодна възможност да открие резултата, но не можа да намери очертанията на вратата. Четири минути по-късно гостите вкараха първия гол в мача. Анатоли Чепин проби от ляво влезе в наказателното поле, пусна топката успоредно на вратата и Леонел Матеос порази целта. В 40-ата минута отборът на Калиакра поведе с 2:0. Юношата на Черно море Георги Гушлев се разписа с глава след центриране от корнер.
През второто полувреме футболистите на Спартак упражниха натиск, но силите им стигнаха само до почетно попадение, което падна в последната минута на двубоя. Негов автор стана Ивайло Русев, който майсторски прехвърли стража на гостите. В последните секунди на двубоя дори и вратарят на Спартак Варна Митко Недев се включи в атака, като влезе в наказателното поле при центриране от корнер, но изравнително попадение така и не падна.
В следващия кръг, на 4 ноември (петък) “соколите” почиват.
Спартак (Варна): 32 Митко Недев, 5 Калоян Иванов, 16 Свилен Иванов, 2 Петьо Василев, 3 Михаел Михалев, 15 Деан Кателиев, 7 Иван Добрев, 11 Ивайло Русев, 14 Радослав Монев, 4 Микаел Асад, 8 Пламен Иванов
Калиакра (Каварна): 1 Веселин Добрев, 21 Георги Гушлев, 26 Цветан Петров, 3 Марин Сираков, 5 Станислав Стаматов, 19 Тодор Вълканов, 30 Леонел Матеос, 8 Теодор Ганчев, 10 Мердин Мехмедов, 17 Анатоли Чепин, 22 Мирослав Иванов

Тежка загуба за Спартак Варна в Добрич

“Соколите” отстъпиха с 0:4 на Добруджа, фенове от Варна скъсаха транспарант на домакините

Отборът на Спартак Варна записа тежка загуба при гостуването си на Добруджа в мач от 12-ия кръг на Трета Североизточна лига. “Соколите” отстъпиха с 0:4 на градския стадион в Добрич. Това е най-голямата загуба на варненци от началото на сезона.
Домакините си свършиха работата още преди почивката и поведоха с 4:0. Първият гол в мача падна буквално секунди след началния съдийски сигнал, а негов автор стана Кристоян Пешков. В 25-ата минута отново той покачи на 2:0, а до края на първото полувреме два гола реализира Станимир Андонов. Всички попадения станаха след индивидуални грешки на бранителите на варненци.
През втората част нов гол не падна, въпреки че и двата тима имаха ситуации, от които да отбележат.
Варненци бяха подкрепяни от над 40 свои фенове. В 80-ата минута двама от тях прескочиха оградата, свалиха опънат транспарант от добричлии, и го скъсаха. Малко след това всички ултраси от Варна напуснаха стадиона, а полиция отиде при тях до булеварда.
В следващия кръг от първенството Спартак приема Калиакра (Каварна). Срещата е на 30 октомври (неделя) от 14 часа.
Съставът на Спартак Варна: Митко Недев, Петър Петров, Калоян Иванов, Свилен Иванов (46-Мариян Темелков) , Михаел Михалев, Радослав Монев, Диян Кателиев (46-Денислав Драганов) , Ивайло Русев, Пламен Иванов (46-Милен Бабаджанов), Микаел Асад, Иван Добрев.
--- varnautre.bg  / photo: @facebook

петък, октомври 21, 2016

Отложиха мача на Спартак с Кубрат

Причината – болни футболисти на гостуващия отбор

Двубоят от 11-ия кръг на Трета Североизточна лига между отборите на Спартак Варна и Кубрат бе отложен. Варненци трябваше да посрещнат своя съперник на стадион “Локомотив” утре от 15 часа. Срещата обаче няма да се проведе, тъй като от Кубрат са уведомили ЗС на БФС – Варна, че в тима има много болни футболисти.
Така от местната футболна централа уважиха молбата на тима от Кубрат, а срещата ще бъде насрочена за друга дата, удобна и на двата тима.

--- varnautre.bg

сряда, октомври 19, 2016

Спартак продължава в турнира за Аматьорската купа

“Соколите” бият с 4:1 Хитрино след попадения на Микаел Асад – 2, Пламен Иванов и Милен Бабаджанов

Спартак Варна продължава напред в турнира за Купата на Аматьорската футболна лига след успех над Хитрино. Мачът се игра на неутрален терен в Провадия, а варненци се наложиха с 4:1. Завърналият се след контузия Микаел Асад откри резултата в 15-ата минута, а в 27-ата реализира втори гол след самостоятелна акция.
Пет минути след почивката Пламен Иванов направи резултата класически. Хитрино върна един гол две минути по-късно, а в 55-ата влезлият като резерва Милен Бабаджанов оформи крайното 4:1.
За спартаклии официален дебют направи 17-годишният вратар Чавдар Панайотов, който изигра пълни 90 минути за своя тим.
Така в следващия кръг Спартак Варна ще срещне отбор от четвърта дивизия в Русенска област. Спечелилият тази среща излиза срещу Черноморец (Балчик) за определяне на представителя на Североизточна България на ½-финалите в турнира.
Съставът на Спартак: Чавдар Панайотов, Петьо Василев (82 – Мариян Иванов), Калоян Иванов, Свилен Иванов, Михаел Михалев, Микаел Асад, Радослав Монев, Диян Кателиев (50-Милен Бабаджанов), Ивайло Русев, Пламен Иванов, Иван Добрев.

---  varnautre.bg

събота, октомври 15, 2016

Спартак Варна пада в Нови пазар

“Соколите” отстъпиха с 0:2

Загуба с 0:2 записа отборът на Спартак Варна при гостуването си на Ботев (Нови пазар) в среща от 10-ия кръг на Трета аматьорска Североизточна лига. Домакините откриха резултата в средата на втората част, а в заключителните минути реализираха и втори гол за крайното 0:2.
“Соколите” също имаха няколко чисти ситуации за гол, но Петьо Василев и Милен Бабаджанов не успяха да ги реализират.

Дебют за варненци направи пристигналият от Интер (Плачидол) Радослав Монев.
В следващия кръг Спартак Варна приема Кубрат. Двубоят е на 22 октомври (събота) от 15 часа на стадион “Локомотив”.
Съставът на Спартак: Митко Недев, Петър Петров, Калоян Иванов, Свилен Иванов, Михаел Михалев, Радослав Монев, Диян Кателиев, Ивайло Русев, Милен Бабаджанов, Пламен Иванов, Иван Добрев

---  varnautre.bg  ; photo: spartak-varna.net

вторник, октомври 11, 2016

Спартак Варна губи точка, но остава пети в класирането във В група

Анулират мачовете на Интер (Плачидол)

След като Интер (Плачидол) напусна трета лига – Североизточна група, всички негови резултати се анулират, съобщиха от ЗС на БФС-Варна. Това означава, че ФК Спартак губи една точка, тъй като завърши 0:0 с тима от Плачидол в Добрич.
Най-ощетени са Добруджа, Балчик и Светкавица, чийто убедителни победи над Интер, съответно със 7:1, и с по 3:0, отпадат.
В групата остават 12 тима, а тези, които оттук нататък играят с Интер, ще почиват.
Това означава, че във всеки кръг ще има два почиващи отбора, а след изиграването на първите 24 кръга, тимовете ще бъдат разделени на първа шестица и втора шестица. Ако не бъде взето ново решение, от групата няма да има изпадащи.

12. Суворово 5:13 5
X кръг: 15 октомври (събота), 16 часа: Септември – Суворово, Доростол – Светкавица, Ботев – Спартак, Калиакра – Добруджа, 16 октомври (неделя), 16 часа: Локомотив Рс – Черноморец, Кубрат и Хитрино почиват.

събота, октомври 08, 2016

Спартак гази със 7:0

Иван Добрев с хеттрик, а по два гола за успеха реализираха Пламен Иванов и Микаел Асад

Отборът на Спартак (Варна) записа най-голямата си победа от началото на първенството в трета североизточна лига. В среща от 9-ия кръг, играна на стадион Локомотив, “соколите” разгромиха със 7:0 Доростол (Силистра). Хеттрик за успеха на варненци реализира Иван Добрев, а по два гола отбелязаха Пламен Иванов и Микаел Асад. Агитка от 50 верни фонове на “Спартак” мощно подкрепяше отбора по време на срещата.
Любопитно е, че мачът ръководи международният рефер Станислав Тодоров от Шумен.
Срещата започна силно за домакините и до почивката вече водеха с 3:0. През второто полувреме “Спартак” не изпусна инициативата в мача и добави още 4 гола в сметката си. Победата е трета за варненци от началото на първенството в трета североизточна лига. “Соколите” вече имат 11 точки в актива си.
В следващия кръг, на 15 октомври Спартак гостува на Ботев (Нови пазар)

Съставът на Спартак: Митко Недев, Петър Петров, Калоян Иванов, Свилен Иванов, Михаел Михалев, Микаел Асад, Диян Кателиев, Ивайло Русев, Милен Бабаджанов, Пламен Иванов, Иван Добрев

сряда, октомври 05, 2016

Спартак Варна продължава напред за Аматьорската купа

“Соколите” бият с 3:1 Суворово, Милен Бабаджанов с дебютен гол за варненци

Отборът на Спартак Варна продължава напред в турнира за Купа на Аматьорската футболна лига, след като днес отстрани тима на Суворово. На стадион “Локомотив” “соколите” се наложиха с 3:1 срещу своя съперник и се класираха за следващата фаза от турнирната надпревара.

През първата част варненци бяха по-добрият отбор на терена и успяха да реализират два гола. Иван Добрев откри резултата, след като излезе сам срещу вратаря и го прехвърли. Малко след това младият нападател Милен Бабаджанов реализира първия си гол в мъжкия футбол с екипа на Спартак Варна, след като се оказа най-съобразителен при разбъркване в наказателното поле на гостите.

През втората част Иво Михайлов намали за 2:1, а малко след това суворовци пропуснаха дузпа чрез Никола Василев. В самия край на срещата Мишо Михалев оформи крайното 3:1 от 11-метров наказателен удар.
Така Спартак Варна стана победител в Зона Варна и ще срещне първенеца на област Шумен – Хитрино, който разгроми тима на Нови пазар с 12:0.
Съставът на Спартак Варна: Митко Недев, Мишо Михалев, Свилен Иванов, Иван Добрев, Йордан Янев, Петьо Василев, Ивайло Русев, Микаел Асад, Милен Бабаджанов, Лоренци Демиров, Пламен Иванов.

---  varnautre.bg / photo: spartak-varna.net

събота, октомври 01, 2016

Спартак Варна върти 1:1 със Септември в Тервел

Пламен Иванов бележи за варненци от фаул

ФК Спартак записа равенство 1:1 при гостуването си на Септември в Тервел в мач от 8-ия кръг на Трета североизточна група.
Домакините поведоха в резултата в 25-ата минута, но Пламен Иванов от фаул изравни само три минути по-късно.

След почивката варненци изтърваха куп голове. Най-много пропуснаха Петър Йорданов и Пламен Иванов – по два пъти. Веднъж пък вратарят на гостите Митко Недев се намеси добре и предотврати сигурен гол. Спартаклии бяха подкрепяни от над 60 свои фенове.
Съставът на варненци: Недев, Давид (46-Щерев, 75- Асенов), К. Иванов, Св.Иванов, Михалев, Асад, Кателиев, Драганов (65-Бабаджанов), Русев, Пл.Иванов, П.Йорданов

---  varnautre.bg  + petel.bg /  photo:spartak-varna.net