събота, ноември 17, 2018

Спартак обърна Локомотив (Русе) у дома с 3:1

Спартак победи с 3:1 Локомотив (Русе) с 3:1 в мач от последния 13-и кръг от първото завъртане в Трета лига - Североизточна група. Гостите изненадващо поведоха с гол в 7-ата минута, а в следващите 36 домакините се скъсаха да пропускат. Те стигнаха до около 10 ситуации, но гол през това време така и не падна. Все пак логичното се случи и в 43-ата мин. капитанът Боян Илиев се оказа най-съобразителен при едно разбъркване в наказателното поле, вкарвайки за 1:1.
През второто полувреме превесът отново бе за Спартак и в 65-ата мин. възпитаниците на Енгибар Енгибаров стигнаха до пълен обрат. Голът бе на Валентин Веселинов, който с техничен удар насочи топката в ъгъла на противниковата врата. В 88-ата мин. резервата Атанас Карачоров бе спънат в наказателното поле и Васко Боев оформи крайното 3:1 от отсъдената дузпа. Контузия в този мач получи Стефан Иванов, който бе заменен принудително от Карачоров в 74-ата мин.
В следващия кръг Спартак приема Светкавица в първи двубой от второто завъртане на третия ешелон.

Съставът на Спартак: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов, Боян Илиев, Иван Великов, Стефан Иванов (74 Атанас Карачоров), Васко Боев, Даниел Димитров (46 Десислав Дяков), Валентин Веселинов, Иво Михайлов (46 Илиян Неделчев), Ивайло Русев