сряда, ноември 26, 2003

Отчаян от безпаричието, "Спартак" пада 0:3

Отчаян от безпаричието и без седем титуляри, "Спартак" изгуби с 0:3 от "Локомотив" в София. Загубата на практика обезсмисли реванша във Варна на 3 декември.
Заради проблемите треньорът Стефан Грозданов направи няколко вътрешни размествания. Като титуляр за първи път излезе юношата Бисер Киряков, който изпълняваше функциите на покривач. Саша Антунович пък бе изтеглен от халфовата линия. Спартаковци играха прилично само до първия гол. Той падна след центриране отляво и колективна грешка на защитата. Вратарят Стоянов също закъсня с излизането и Дамянов откри резултата с глава. В 38-мата минута Киряков спъна Дамянов и Донев вкара дузпата за 2:0. 6 минути по-късно Нено Ненов направи груба грешка. Централният защитник подари топката на Донев, който напредна и реализира третия гол.
След почивката мачът се доигра за протокола. "Локо" пазаше преднината си, а варненци не показваха футболни аргументи, с което да потърсят обрат или почетен гол. Запомниха се само два сериозни удара на Вълков и Караканов от фаул, които вратарят Шейтанов изби.

"ЛОКОМОТИВ" (СФ) - "СПАРТАК" 3:0
1:0 Дамянов, 23 мин, 3:0 Донев, 38 и 44 мин от дузпа
Съдия: Галин Москалев. Асистенти: Неделчо Чакъров, Йордан Гулев. Жълти картони: Добрев ("Локомотив"), Киряков ("Спартак"). Стадион "Локомотив" - 500 зрители.
"ЛОКОМОТИВ": Шейтанов, Петков, Стоянов (58 - Христозов), Марков, Топузов, Коилов (50 - Николов), Вълчинов, Донев (60 - Павлов), Дамянов, Иванов, Добрев.
"СПАРТАК": Стоянов, Ненов, Савич, Киряков, Павлов (54 - Христов), Ташев, Караканов, Петров (52 - Георгиев), Антунович, Вълков, Вълев (74 - Василев).

Спартаковци играха с бели ленти
Спартаковци излязоха с бели ленти срещу "Локомотив" в знак на протест срещу неизплатените премии и заплати. Отборът ще бойкотира днешната тренировка. При положение, че не получи заработени пари, няма да тренира и до мача с "Левски" в неделя.
Президентът Николай Ишков не се появи на стадиона на вчерашния мач. За "Спартак" не играха наказаните Деян Дончев и Мечечиев, както и контузените Димов и Кризманич. Треньорът Грозданов беше дал почивка на Стефан Дончев, Голубович и Станчев. Златин Михайлов не бе използван, тъй като не са платени глобите му от 1000 лв. за картони. Последните 13 минути на срещата в София спартаковци играха с 10 души, защото Милен Христов напусна с подут глезен. Той бе ритнат жестоко от Християн Добрев. Антунович бе наблюдаван от израелски мениджъри, а играта на варненци шпионираха Георги Василев и Андрей Желязков. Двамата обаче напуснаха стадиона още преди края на първото полувреме.

СЛЕД МАЧА
СТЕФАН ГРОЗДАНОВ: "Имахме проблеми в защита, където ни липсваха четирима души. Логично нямахме сигурност и допуснахме леки голове. Ако бяхме в пълен състав, щяхме да елиминираме съперника. Срещите за купата обаче за нас нямат значение. Дори да бяхме продължили, само щяхме да си увеличим разходите. Отделно знае се, че мотивацията на футболистите е паднала и затова не виждам смисъл повече да говоря за този мач."
НЕНО НЕНОВ: "Преди третия гол за "Локо" исках да подам на Ташев, но си забих крака в земята и топката отиде към Донев. Мисля, че тази загуба не е най-големият проблем за "Спартак". Какъв е проблемът, всички знаят."
ГЕОРГИ КАРАКАНОВ: "Започнахме прилично, но след първия гол рухнахме. Допуснахме груби индивидуални грешки, които ни довършиха. Излязохме да играем, тъй като в противен случай клубът щеше да понесе тежки санкции - отнемане на три точки от актива ни в "А" група и глоба от 10 000 лв.