- Спартак: Симеонов, Юри Иванов, Жеков, Б. Илиев, Димов, Боев (81 Илчев), Стойков, Павлов (61 Г. Костадинов) Бижев, Найденов, Воденичаров (63 Аврионов)
- Дунав: Антонов, Цирков, Гинев, Комитов, Димов (71 Ем. Иванов), Л. Иванов, Кирилов, Хубенов, Велков, Крачунов (68 Дамянов), Киров (55 Вл. Каптиев)
- Голмайстори: Бижев (8, 18), Аврионов (65)
- Жълти картони: Жеков, Стойков, Бижев, Илчев; Цирков, Гинев, Хубенов
- Съдия: Никола Попов
- Стадион "Спартак"

Спартак (Варна) победи с 3:1 русенския Дунав в мач от четвъртия кръг на Източната Б група. По този начин "соколите" вече имат четири победи от четири срещи и са непоклатими на върха във втория ешелон.
Варненци доминираха през цялата среща и още в осмата минута стигнаха до гол. Иван Павлов-Швайца намери отдясно Димитър Воденичаров, той подаде към Георги Бижев, който елегантно с пета се разписа в мрежата на Станислав Антонов. Само десет минути по-късно домакините вече имаха два гола аванс. Васко Боев нахлу през центъра на терена, изведе с прецизен пас Бижев сам срещу вратаря и нападателят не сгреши с удара си от границата на наказателното поле покрай Антонов - 2:0. Спартаковци имаха още няколко положения за попадение, а единственият точен удар за русенци бе на Людмил Киров, но Свилен Симеонов спаси.
20 минути след началото на второто полувреме "соколите" направиха разликата още по-убедителна. Мартин Димов нахлу по левия фланг и центрира към влезлия току що Михаил Аврионов, който с глава покачи на 3:0. Последваха пропуски на Бижев и Юри Иванов за домакините и на Ивайло Кирилов от гостите, за да се стигне до 89-ата минута, в която варненци допуснаха Недялко Хубенов да излезе сам срещу Свилен Симеонов и да оформи крайното 3:1. Всъщност, това бе и първото попадение, инкасирано от "соколите", които вече имат голова разлика 11:1.

--- ole-bg.com

Наско Атанасов: Ще вървим нагоре с всеки следващ мач

Старши треньорът на Спартак Атанас Атанасов бе доволен от победата на своя тим над Дунав. "Хубав мач за нас, тъй като победихме. Направихме, особено през първотно полувреме, доста хубави неща. После обаче изиграхме надменно някои ситуации, дали заради това, че водехме с два гола, или от самочувствие.
Спартак - Дунав (Русе) Дунав е най-силният отбор от тези, с които сме играли досега. Вярвам, че Спартак ще върви с всеки мач нагоре. Яд ме е само за това, че пуснахме такъв лек гол. Бяхме се настроили вътрешно в отбора да изкараме колкото се може по-дълго със суха врата. Този гол в момента не бе фатален, но в някой друг мач може и да бъде", заяви Атанасов.
Запитан дали има някакви обнадеждаващи новини около финансовото състояние на клуба, Наско заяви: "На този етап в съблекалнята не се е усетило подобрение от финансово състояние".
След пресконференцията той благодари на част от агитката на тима, която не спря да подкрепя цял мач "соколите". Атанасов ги похвали също и за изключителната им подкрепа в Шумен в предния кръг. Те от своя страна му обещаха да викат мощно за отбора в следващия мач в Несебър.