неделя, април 02, 2006

Спартак прави 0:0 с Марица, авансът пред втория е 7 точки

Варненският Спартак завърши наравно - 0:0, при гостуването си на Марица (Пд) в среща от 17-ия кръг на Източната "Б" група.
Двубоят започна обещаващо за домакините, като в 4-ата минута Георги Христов излезе сам срещу вратаря на гостите Славов, но би в тялото му. Десет минути по-късно Мирчев от варненския тим можеше да отбележи гол, но пропусна. В 76-ата минута Николай Станчев максимално затрудни вратаря на Марица Велков със силен шут от 30 метра от пряк свободен удар. В 82-ата минута Георги Христов от домакините излезе сам срещу Славов, но не успя да отправи удар.
След този кръг Хасково излезе на второ място. Тимът е на 7 точки разлика зад Спартак след победата си над Сливен с 2:0.

Марица - Спартак 0:0
- Спартак: Генко Славов , Станислав Петров, Венци Маринов, Диян Кателиев, Боян Илиев, Младен Стоев (Съботинов), Николай Филипов, Николай Станчев (Златин Михайлов), Владо Пекин, Владко Мирчев (Калоян Генчев), Васил Велев