понеделник, април 10, 2006

Спартак прегази Несебър и почти влезе в “А” група

Варненският Спартак записа убедителен успех с 4:0 над Несебър в среща от 18-ия кръг на Източната “Б” група. Двубоят бе дебют за триото, което води отбора - Николай Станчев-Илко Станчев-Румен Димов. Те предприеха интересен ход с пускането на универсалния Боян Илиев като нападател. Досега Боцко игра като защитник заради “треньорската контузия” на Златин Михайлов. Известният с прякора си Чиро Ферара бранител излезе като титуляр за първи път от загубата с Калиакра. Варненци имаха превъзходство през целия мач и можеха да победят по-убедително, но направиха доста пропуски. В 14-ата минута най-добрият в срещата Траян Дянков се разписа след центриране от корнер. Две минути преди почивката защитникът Венци Маринов се разписа от идентична ситуация. След почивката домакините продължиха да мачкат съперника си. В 68-ата минута Младен Стоев излезе отляво на атаката срещу Личев и го прехвърли много красиво за 3:0. В 80-ата минута Траян Дянков изведе отлично Николай Съботинов сам срещу стража на гостите и офанзивният халф не срещна проблеми да прати топката в мрежата, оформяйки крайното 4:0. С успеха “соколите” почти сигурно си осигуриха класиране за “А” група, не и без помощта на съперниците на основните преследвачи Хасково и Марица. Светкавица надделя над втория в класирането с гол на Гайдарджиев в последната минута, а Марица загуби градското дерби със Спартак с 2:3, въпреки че до 13-ата минута водеше с 2:0. Така варненският тим е на първо място в класирането с 43 точки, 10 повече от Хасково и 11 от Марица. В следващия кръг “соколите” гостуват на съименника си от Пловдив, който вече е четвърти с 31 точки.

Спартак (Вн) - Несебър 4:0
- Спартак (Вн): Славов, Ст. Петров, Михайлов, Маринов, Дянков, Н. Станчев (84 Велев), Пекин, Кателиев, Н. Филипов (68 Стоев), Б. Илиев, Мирчев (71 Съботинов)
- Несебър: Личев, Камбуров, Ненов (46 Добрев), Ташев, Павел Колев, Жечев, Г. Георгиев, Банов (87 Панайотов), Кънев (58 Петър Колев), Ив. Георгиев
- Голмайстори: Дянков (14), Маринов (43), Стоев (68), Съботинов (80)
- Жълти картони: Маринов; Камбуров, Павел Колев
- Съдия: Младен Пенев