неделя, януари 20, 2008

Спартак започна годината със 7:0, Иван Найденов с хеттрик

Спартак (Варна) победи със 7:0 Аристон (Русе) в първата си контролна среща за 2008 г. Мачът се игра на тежкия терен в Оброчище пред погледа на около сто привърженици на "соколите".
Десислав Русев, който все още няма права за варненския тим, откри резултата в 10-ата минута след центриране на Иво Кирчев, а 14 минути по-късно удвои разликата с хубав удар с глава. В 32-ата минута защитникът Станислав Петров реализира красив гол с воле извън наказателното поле.
На полувремето наставникът Атанас Атанасов смени целия отбор, като единствено Мартин Димов остана до последната минута на терена. В 58-ата минута Иван Найденов направи резултата 4:0, а малко след това привлеченият под наем от Славия Димитър Воденичаров покачи на 5:0. В последните десет минути на два пъти се разписа Иван Найденов. Първо той стреля отблизо с глава в горната греда, след което топката се топна и съдията прецени, че е минала голлинията. След това Найденов вкара много красиво с удар от далеч в "паяжината" на вратаря на третодивизионния тим.
Следващата проверка на "соколите" е в сряда срещу Светкавица.

Спартак – Аристон 7:0
Спартак: Цанков, Ст. Петров, Маринов, Димов, Михайлов, Филипов, Боев, Величков, Пенев, Кирчев (28 Д. Тодоров), Русев (46 Станев, Жеков, Илиев, Ст. Георгиев, Джукич, Иванович, Кунчев, Найденов, Мирчев, Воденичаров)
Голмайстори: Русев (10, 24), Ст. Петров (32), Найденов (58, 80, 85), Воденичаров (67)