сряда, януари 23, 2008

"Соколите" вкараха четири на Светкавица

Спартак (Варна) записа убедителна победа във втората си контролна среща от зимния подготвителен период. На изключително тежък терен в Оброчище възпитаниците на треньора Атанас Атанасов надиграха Светкавица с 4:1. В игра за "соколите" се появиха 20 футболисти, като за първи път с екипа на варненци се появи юношата на Локомотив (София) Димитър Стефанов-Бомбата.
Тимът от Търговище, който играе в Източната "Б" група, откри резултата след удар с глава на Здравко Петров в 19-ата минута. Четири по-късно Кунчо Кунчев изпълни перфектно пряк свободен удар и не остави шансове на Димов - 1:1. Малко след гола сръбският халф на Спартак Велимир Иванович си изпусна нервите и влезе в пререкания със съдията Ивайло Попов, който му вдигна червен картон. Заради уговорка между двамата треньори Иванович бе заменен от Бойко Величков.
Четвърт час след началото на второто полувреме Владо Мирчев вкара много красив гол за 2:1. Мартин Димов центрира, нападателят овладя с гърди и с мощно воле прати топката в "паяжината". По този начин Мирчев си направи подарък за 21-ия рожден ден, който е днес. В 75-ата минута вратарят Желев фаулира Бойко Величков в наказателното поле и нападателят сам реазилира дузпата. Малко след това Бойко вкара втори гол след грешка на Желев, оформяйки крайното 4:1. В последната минута рожденникът Мирчев се ядоса на едно отсъждане на Ивайло Попов, изпусна си нервите и съдията го отстрани от игра.
След края на срещата Наско Атанасов обяви, че Иванович и Мирчев ще бъдат наказани за това, че си изпуснаха нервите. "Казват, че го правят поради факта, че е контрола, но утре ще го направят и в официален мач, така че ще бъдат глобени", обясни Атанасов.

Спартак - Светкавица 4:1
Спартак: Станев, Б. Илиев, Жеков, Ст. Георгиев, М. Димов, Кунчев, Джукич, Иванович (27 Величков), Михайлов, Найденов, Русев (46 Цанков, В. Маринов, Д. Стефанов, Боев, Ст. Петров, Й. Пенев, Г. Филипов, Мирчев)
Светкавица: Димов, Дамянов, Комитов, Василев, Танев, Бакалов, Величков, Генов, Кичуков, Петров, Венков (Желев, Христов, Н. Стоянов, Р. Стоянов, Иванов, Илиев, Арабов, Недков, Кънев, Ангелов, Базелков)
Голмайстори: Кунчев (23), Мирчев (60), Величков (75 д, 80); Петров (19)
Червени картони: Иванович (27), Мирчев (90)
Съдия: Ивайло Попов