петък, април 06, 2018

Локомотив Русе - Спартак Варна 0:1

Отборът на Спартак победи като гост с 1:0 Локомотив в мач от първия кръг във втория етап на първенството в Трета лига – Североизточна група. Резервата Иво Михайлов донесе трите точки за своите с първия си гол за спартаклии след почивката.

На трибуните на стадион „Дунав” в Русе имаше около 200 зрители, като повече от 50 бяха от Варна, които мощно подкрепяха своите.
Агитката на спартаклии издигна плакат в подкрепа на колегите си от Ботев (Пловдив), които искат възможно най-скоро техните любимци да се завърнат в своя дом в Колежа.

За първи път титуляр за Спартак беше Емил Илиев, а в центъра на защитата Милен Николов замести контузения Вилиян Денчев.
До почивката играта бе равностойна, без голови положения. Гостите играха по-често с топката, но домакините бяха добре организирани в защита.
През второто полувреме Спартак материализира по-добрата си игра с гол. В 65-ата минута Ивайло Русев нахлу в пеналта, подаде остро и Иво Михайлов насочи майсторски топката в мрежата - 0:1.
В 75-ата минута Мишо Михалев се сблъска със съперник, двамата получиха червени картони и двата отбора продължиха с по 10 души.
Съставът на Спартак (4-2-3-1): Георги Ставрев – Александър Йовчев, Боян Илиев, Милен Николов, Михаел Михалев – Васко Боев, Емил Илиев – Илиян Неделчев (80 - Георги Гушлев), Георги Димитров (58 - Иво Михайлов), Славомир Събков (55 - Десислав Дяков) – Ивайло Русев.

--- petel.bg

Енгибаров хвали характера и мъжеството на своите

Треньорът на Спартак Енгибар Енгибаров похвали характера и мъжеството на своите след победата с 1:0 над четвъртия в Трета лига – Североизточна група Локомотив в Русе.
„Здрав мач, голяма битка. Доволен съм от характера и мъжеството на момчетата. Справихме се в защита и не допуснахме ситуации пред вратата ни, освен напрежение след статични положения. Напред търпеливо изчаквахме шанса да нанесем решителен удар и го направихме. Трите точки ни носят самочувствие, но иначе има още много да се желае в спортно-технически аспект. Работим за отстраняване на слабостите в тренировките и мачовете, и с времето се надявам да продължим да се развиваме в правилната посока”, заяви за „Петел” Енгибаров.