събота, април 28, 2018

Ботев Нови пазар - Спартак Варна 0:4

Отборът на Спартак разгроми Ботев с 4:0 в мач от XXVII кръг в Трета лига – Североизточна група в Нови Пазар. Десо Дяков продължи головата си серия с нови две попадения, Ивайло Русев също се разписа, а Емил Илиев откри головата си сметка за спартаклии, които бяха подкрепяни от над 50 свои привърженици. Победата е седма за варненци под ръководството на Енгибар Енгибаров напролет.  Варненци установиха превес от самото начало, а домакините само се бранеха и не поглеждаха към другата врата. Удар на Ивайло Русев бе спасен от вратаря, а Десо Дяков шутира в аут. Логичното, обаче се случи в 33-тата минута, когато голмайсторът на спартаклии Дяков материализира усилията на своите. След центриране отдясно на Йовчев таранът технично насочи топката по земя в мрежата - 0:1. Пет минути по-късно отново Дяков попадна в прегръдките на съотборниците си. Централният нападател се разписа за втори път с нисък удар след асистенция отдясно на Васко Боев - 0:2.  В 40-ата минута Славомир Събков напусна с разтежение и бе заменен от Илиян Неделчев. В 55-ата минута Ивайло Русев уцели с глава гредата след пас на влезлия през второто полувреме Емил Илиев. 10 минути по-късно, обаче Русев се коригира и с майсторски шут направи резултата 3:0 за гостите. За попадението подаде Илиян Неделчев отляво. В 76-ата минута Емил Илиев вкара първия си гол за Спартак. Халфът шутира остро, вратарят успя да закачи топката, но тя се оплете в мрежата - 0:4.
Съставът на Спартак (4-2-3-1): Мирослав Марков – Александър Йовчев, Вилиян Денчев, Боян Илиев, Михаел Михалев – Тодор Маринчев, Милен Николов (46 - Емил Илиев) – Ивайло Русев, Васко Боев, Славомир Събков (40 - Илиян Неделчев) – Десислав Дяков (65 - Иво Михайлов)

Енгибаров: Вкарахме четири гола, но изпуснахме много повече

„Тотално доминирахме и заслужено победихме. Доволен съм, че момчетата подходиха сериозно и отговорно, и още от самото начало търсеха настървено гола. В крайна сметка успяхме да убием бързо интригата. От една страна е добре, че вкарахме четири гола, но от друга не е приятно, че изпуснахме много повече. Тези пропуски вече стават досадни, тъй като са във всеки мач. Работим върху завършващия удар и ще продължим да го правим. Надявам се да отстраним тази слабост и да сме по-ефективни пред гола, защото може да има мачове, в които от две ситуации например, трябва да вкараме непременно една. Иначе Ботев не е отбор, който е критерий за нашето състояние в момента, така че не се заблуждаваме, че сме направили кой знае какво, освен че взехме трите задължителни точки, за които отидохме в Нови Пазар.”

--- petel.bg ; snimka: fb.com/ПФК-Спартак-Варна