четвъртък, октомври 23, 2003

Ветераните не можаха да се победят и при дузпите

Ветераните на варненските Черно море и Спартак не можаха да се победят в шоумач, игран пред 300 зрители на стадион "Тича". В срещата взеха участие редица ярки имена от близкото и далечното минало, сред които Тодор Марев, Живко Господинов, Стефан Богомилов, Георги Мирчев, Милен Бакърджиев, Стефан Найденов, Тодор Атанасов-Барона, Димитър Трендафилов, Вили Вуцов, Иван Петров и др. В състава на "соколите" се включи и президентът на професионалния клуб Николай Ишков, а главен рефер бе шефа на регионалната съдийска комисия Димо Стоев. Дипломираният в НАТФИЗ кукловод се превърна в главно действащо лице, след като бе точен от дузпа малко преди края на двубоя и по този начин редовното време (което бе 50 минути) завърши наравно 3:3. След това двата тима си биха по четири дузпи, при които Живко Господинов (Спартак) и Красимир Диамандиев (Черно море) пропуснаха и шоумачът завърши без победител. Интересното бе, че при дузпите на вратата на Черно море бе лекарят на тима д-р Христо Кьосев. На почивката бе раздадена екипировка на деца и юноши от школите на двата клуба.

Черно море - Спартак 6:6
(след дузпи, 3:3 в редовното време)
Черно море: Попов, Маринов, М. Богомилов, Бакърджиев, Атанасов, Марев, Спасов, Радев, Вуцов, Диамандиев, Ст. Богомилов (Бояджиев, Вълков, Кьосев)
Спартак: Зафиров, Радомиров, Мирчев, Г. Иванов, Илиев, Фажев, Йорданов, Трендафилов, Найденов, Гушлев, Стоянов (Симеонов, Ишков, Петров, Господинов, Стоев)
Голмайстори: Радев (17), Бакърджиев (28), Ст. Богомилов (40); Гушлев (13 д), Господинов (32), Ишков (46)
Червен картон: Г. Иванов (44)
Съдия: Димо Стоев