вторник, октомври 23, 2007

ВЕТЕРАНИ НА СПАРТАК И НАЦИОНАЛНИЯ ОТБОР УВАЖИХА ЖИВКО ГОСПОДИНОВ

Едни от най-добрите футболисти на България за всички времена уважиха футболната среща по случай 50-ата годишнина на легендата на Спартак Живко Господинов. Именитите играчи бяха разделени в два отбора. В единия присъстваха ветерани на Спартак, а в другия футболисти на националния отбор, с които е играл в един тим Господинов. Играчите направиха истинско шоу за публиката на стадион “Спартак”, макар да са достигнали малко по-крехка възраст. Резултатът от футболната среща завърши 2:2. Головете за ветераните на Спартак отбелязаха Митко Трендафилов и Живко Господинов, а за националите точни бяха Пламен Гетов и Илиян Илиев.
Първи в срещата поведоха трикольорите, които бяха облечени в червени екипи. Голът отбеляза Пламен Гетов, който получи страхотен пас от помощник треньора на настоящия национален отбор по футбол Илиян Илиев. Няколко минути по-късно Живко Господинов показа, че футболът все още е в кръвта му. Господинов изведе на чиста позиция помощник треньора на Спартак Митко Трендафилов, който необезпокояван изравни резултата. През второто полувреме главният мениджър на “соколите” Пламен Гетов върна жеста на Илиян Илиев и изведе последния на стрелкова позиция за 2:1 за националите. За пълния празник на терена спомогна и треньорът на варненския отбор Атанас Атанасов, който нахлу в наказателното поле на трикольорите и бе спънат от треньора на вратарите в Спартак Костадин Костадинов. Главният съдия на срещата отсъди дузпа, която бе изпълнена по прекрасен начин от юбиляря Живко Господинов за крайното 2:2. Освен футболния мач, легендата на “спартаковци” получи много награди, сред които и почетен плакет, връчен от пресаташето на Спартак Силвия Николова.

Спартак (ветерани) – България (национален тим – ветерани) 2:2
Спартак: Симеонов, Господинов, Илиев, Димов, Гушлев, Великов, Йорданов, Петров, Атанасов, Трендафилов, Радомиров
България: Славков, Илиев, Здравков, И.Илиев, Борисов, Костадинов, Гетов, Марев, Янков, Русинов, Богомилов