вторник, февруари 19, 2008

Спартак удари Калиакра с гол на Иван Найденов

Спартак (Вн) направи важна крачка към спечелването на трофея в Албена, след като победи с 1:0 Калиакра в мач от първа група от финалната фаза, където е още и Локо (Мездра), съобщава topsport.bg. Единственото попадение в двубоя реализира Иван Найденов в 74-ата минута. Още в 38-ата минута "соколите" останаха с 10 души, след като Владислав Мирчев бе изгонен от Антон Генов.
Футболистити на Велислав Вуцов започнаха мача по-мобилизирано и с по-голям афинитет към атаката. В 12-ата минута Иван Караджов излезе на голова ситуация, но се засуети и топката му бе избита. Две минути след това Караджов намери отлично Георги Станчев в наказателното поле на каварненци, но удара му бе спасен от Радостин Станев. В средата на първото полувреме "соколите" изравниха играта и им се откри възможност да изравнят. След пряк свободен удар изпълнен от Боян Илиев и рикошет Велимир Иванович отправи опасен удар и затрудни максималко Григоров. Решаващият момент в срещата дойде в 38-ата минута, когато съдията Антон Генов показа жълт картон на Владислав Мирчев, но младокът си позволи да репликира рефера, което даде основание на арбитъра да му вдигне червен картон. Бесен от решението на съдията, младежкият национал захвърли ръкавиците си по Генов, но не успя да го уцели. Веднага след изгонването му пред съотборниците му от Спартак се откриха две възможности за гол, които бяха пропиляни.
Обликът на игра не се измени и след почивката, като "соколите" се прибраха трайно в своята половина и залагаха предимно на контраатаки. В 74-ата минута след Диян Кателиев обстрелва вратата, но отново Станев бе на мястото си. В следващата минута централният защитник на Спартак Боян Илиев преодоля няколко бранители на Калиакра и след центрирането му Иван Найденов със силен удар вкара в долния ляв ъгъл на вратата на Калиакра. След полученото попадение каварненци се вдигнаха на щурм, но освен няколко мелета и опасни удари на Делчо Стоилов и Иван Райчев, не успяха да сътворят нищо повече.
Благодарение на победата варненци дадоха сериозна заявка за спечелване на турнира.

Спартак (Вн) - Калиакра 1:0
Голмайстор: 1:0 Иван Найденов (74)
Спартак: Р. Станев, Ст. Петров (89 Пенев), Б. Илиев, Ст. Жеков, Димов, Кунчев, Джукич, Иванович (72 Б. Величков), Найденов, Д. Русев (64 Воденичаров), Мирчев
Калиакра: Григоров, Райчев, Ж. Йорданов, Д. Димитров, Юл. Петков (46 Стоилов), Кателиев (78 П. Тодоров), Г. Станчев, Караджов (46 Ив. Петков), Ж. Бояджиев, Ант. Димитров (64 Вачев), Дж. Яшар (64 Б. Георгиев)
Жълти картони: Мирчев, Ст. Жеков, Величков; Йорданов, Ант. Димитров, Вачев
Червен картон: Мирчев
Съдии: Антон Генов