събота, февруари 09, 2008

Пет гола на Спартак и Калиакра

Спартак Варна постигна нова победа в контролен мач, игран днес в курорта Албена. Варненци победиха Калиакра Каварна с 3:2.

Футболистите на Спартак бяха по-активни през първата част и логично първи стигнаха до попадение. В 8-та минута Кунчев изстреля топовен изстрел от пряк свободен удар, топката се отби от гредата и Русев от непосредствена близост реализира гол. Осем минути по-късно вратарят на Спартак Станев спаси дузпа, изпълнена от Димитров. В самия край на полувремето Илиев отбеляза втори гол за Спартак с глава след центриране на Найденов.

През второто полувреме футболистите на Калиакра бяха по-активни. В 66-та минута те успяха да намалят резултата. Точен за Калиакра бе Петков от дузпа. Три минути по-късно Найденов пропуска от дузпа да увеличи преднината на отбора си. В 76-та минута, отново Найденов отбеляза нов гол за Спартак, с което реши изхода на мача. В 81-та минута Стоилов от Калиакра реализира красив гол от около 20 метра и фиксира крайния резултат 3:2.