събота, юли 24, 2010

Първа контрола:
Септември Тервел - Спартак 1918 0:1

Спартак 1918, който бе учреден от фенове на соколите, постигна победа в първият си двубой след основаването. В контролна среща в Тервел варненци спечелиха с 1:0 над местния Септември. Близо 100 привърженици пропътуваха разстоянието от Варна и не спряха да пеят песни през всичките 90 минути. Единственото попадение в срещата отбеляза в средата на второто полувреме 17-годишният Мартин Великов. Тодор Радомиров излезе зад противниковата защита от дълбочина, бе съборен, но съдията отсъди авантаж, тъй като топката попадна във Великов. Той необезпокояван реализира. Иначе соколите имаха още няколко изгодни положения, но ги пропуснаха. Преди почивката Марин Петров стреля много опасно от фаул, но вратарят на домакините изби, а през втората част пред гола се разминаха Живко Бояджиев и Драго Младенов. В близките дни трябва да се присъединят Диян Дончев, Мартин Любенов и Иван Караджов, с което състава ще придобие завършен облик.

Съставът срещу Септември: Ивайло Маринов, Николай Керацин, Венци Маринов, Бойко Косев, Петър Алексиев, Станислав Николов, Драгомир Младенов (46 Мартин Великов), Живко Бояджиев, Марин Петров, Марко Илич (65 Йордан Пенев), Иван Мартинов (46 Тодор Радомиров)