неделя, май 18, 2003

Спартак победи Нафтекс

Спартак се наложи с 1-0 над Нафтекс в черноморското дерби. Двата отбора изиграха две коренно различни полувремена, като в първото доминираха домакините. Вратарят на гостите Симеонов реагира авторитететно след удари на Караканов, Н. Станчев и Крумов, като последният нацели и дясната странична греда. В 33-ата минута Нено Ненов отбеляза единственото попадение при меле пред противниковата врата.

Ако през първата част, Нафтекс рядко стигаше до вратата на Спартак , след почивката бе коренно преобразен. Косев и Сакалиев пропуснаха изгодни положения, а в рамките на четвърт час между 64-ата и 79-ата минута на 3 пъти гредите бяха верен помощник на Славов след удари на Сакалиев, Пенев и Кръстев. Гстите останаха с човек по-малко в 66-ата минута след червен картон на Христов, а неговата съдба в края на мача имаше и треньорът Стойчев.