- Спартак: Арнаудов, Михайлов, Радев, Лазаров (63 Филипов), Ст. Петров, Илиев, Кателиев, Станчев, Ценов (73 Мирчев), М. Петров, Съботинов (50 Христов) Голмайстор: Милен Георгиев (13)
- Жълти картони: Байчев; Христов
- Червен картон: Байчев (68)
- Съдия Александър Костадинов
- Стадион “Несебър” - 500 зрители

Спартак загуби един от най-важните си мачове през пролетния полусезон. Варненци отстъпиха с 0:1 при гостуването си на Несебър и по този начин намалиха сериозно шансовете си за запазване на мястото си в “А” група. За футболистите на Несебър това бе четвърта победа от началото на първенството, която ги изкачи на 14-а позиция в класрането.
Голът падна във фаталната 13-а минута, а негов автор бе бившият нападател на “соколите” Милен Георгиев. Най-активният в тази среща състезател се възползва от рикошет на топката в наказателното поле, напредна с нея няколко метра и стреля точно по диагонала. В 17-ата минута, след комбинация между Страти Илиев и Тодор Киселичков последният се озова в близост до вратаря Арнаудов, но закъсня да шутира. В 45-ата минута капитанът Васил Банов отправи силен изстрел от фаул, но вратарят на варненци Георги Арнаудов спаси.
Две интересни положения имаха домакините през втората част - в 49-ата Страти Илиев се озова сам фронтално срещу Арнаудов, но силният му удар премина над напречната греда. В 58-ата минута защитникът Николай Жечев се включи в атака, и насочи топката под напречната греда, но Арнаудов отново спаси като изби в ъглов удар. В 68-ата минута за втори жълт картон Байчев от домакините пое към съблекалните. Макар и с 10 души, новаците в елита запазиха минималния си аванс и дочакаха победната развръзка.
В събота Спартак е домакин на Нафтекс и ако не спечели три точки със сигурност догодина ще играе в “Б” група.
Старши треньорът на Спартак Румен Димов не се яви на пресконференцията след срещата. Мнения отказаха да дадат и повечето от футболистите на тима. Димов проведе дълъг разговор с момчетата, а след това обсъди тежката ситуация и с президента Иван Славков. Двамата не пожелаха да разкрият дали ще бъдат предприети някакви сериозни организационни мерки в клуба.

--- pozvanete.bg

Над 150 запалянковци подкрепяха “соколите”

Агитка от над 150 запалянковци подкрепяше отбора на Спартак при гостуването му в Несебър. За морското дерби президентът на клуба Иван Славков осигури три безплатни автобуса, а освен това много запалянковци пътуваха с коли. Въпреки негативния резултат на техните любимци, феновете не спряха да подкрепят отбора през всичките 90 минути. Накрая футболистите тръгнаха да се прибират в съблекалнята, но вратарят Георги Арнаудов ги накара да отидат и да поздравят агитката. Играчите се приближиха до най-верните си ултраси с наведени глави.