неделя, март 05, 2006

Спартак (Вн) бие 5:0, Калоян Генчев с хеттрик

Спартак (Вн) записа победа с 5:0 в последната си контролна среща преди началото на пролетния полусезон в Източната "Б" група. "Соколите" надиграха военния отбор на Варна в Суворово, а Калоян Генчев вкара хеттрик. Старши треньорът на Спартак Ради Здравков отново бе принуден да експериментира със състава, тъй като голям брой футболисти са контузени и не можаха да играят. Това са Златин Михайлов, Николай Филипов, Траян Дянков, Златин Михайлов, Владислав Мирчев, Венци Маринов, Тодор Радомиров, Милен Христов и други. Така в центъра на защитата играха Станислав Петров и Мартин Любенов, отляво на отбраната бе Даниел Ангелов, а отдясно - Северин Мустафа.
Отличен мач направи капитанът и играещ помощник-треньор на "соколите" Николай Станчев. Той откри резултата след уникален 60-метров рейд в 25-ата минута. Малко след това Калоян генчев удвои резултата, а в 40-ата минута нападателят реализира второто си попадение. То стана след пас на Николай Станчев от фаул. След почивката варненци продължиха да имат надмощие и стигнаха до нови два гола, дело на Николай Съботинов и Калоян Генчев.
Спартак (Вн) - ВМС-Варна 5:0
Спартак: Славов, Мустафа, Ст. Петров, Любенов, Ангелов, Стоев, Велев, Кателиев, Съботинов, Н. Станчев, К. Генчев (Арнаудов, Бояджиев, Кирчев)