четвъртък, март 02, 2006

Липса на лекар замалко не провали мач на Спартак, тимът бие 2:1

Липса на медицинско лице замалко не провали контролната среща на варненския Спартак с Поморие в Суворово днес. "Соколите" са от известно време без клубен лекар след напускането на д-р Мирослав Купенов, а Поморие също дойде без такъв. Двамата старши треньори Ради Здравков и Клаудио Масели поеха отговорността върху себе си и мачът премина без присъствието на медицинско лице на стадиона. За радост на двамата наставници спарингът премина коректно и до контузии не се стигна.
Здравков започна в състав Генко Славов, Николай Филипов, Мартин Любенов, Диян Кателиев, Станислав Петров, Николай Съботинов, Васил Велев, Николай Станчев, Даниел Ангелов, Владислав Мирчев и Калоян Генчев, а през второто полувреме на терена се появиха още Георги Арнаудов, Георги Филипов, Живко Бояджиев, Иво Кирчев и Северин Мустафа. Поради контузии няколко футболисти не взеха участие в срещата.
След грешка на вратаря на Поморие, Калоян Генчев откри резултата за Спартак в 27-ата минута. Само седем по-късно разликата бе удвоена след точно изпълнение от пряк свободен на капитана и играещ помощник-треньор на "соколите" Николай Станчев. След почивката гостите стигнаха до едно попадение, с което бе оформен и крайният резултат 2:1.
Последният мач на Спартак преди старта на пролетния полусезон на Източната "Б" група е тази събота от 11 ч. срещу ВМС-Варна. Все още не е ясно къде ще се играе спаринга като вариантите са Суворово и Езерово.