вторник, май 02, 2006

Спартак вече в “А” група след успех с 2:0 в Шумен

Николай Филипов и Владислав Мирчев носят 15-ия успех на “соколите” в първенството
Варненският Спартак на практика вече може да се счита за сигурен член на “А” група от догодина, след като надигра Шумен при гостуването си от 21-ия кръг на Източната “Б” група. Варненци имат 9 точки аванс на върха пред втория Марица, който победи трудно с 3:2 Светкавица като домакин. Другият претендент за второто място - Хасково, отстъпи изненадващо у дома от Несебър с 1:3. До края на шампионата “соколите” приемат Загорец, Хасково и Поморие, а гостуват на Сливен 2000 и Светкавица. Като цяло мачът на стадион “Панайот Волов” бе равностоен. Варненци поведоха набързо в резултата в 6-та минута. Николай Филипов остана непокрит на 7-8 от вратата и безпроблемно прати топката в мрежата. Домакините, чийто треньор Росен Матеев, бе запазил тези футболисти, които висят с картони, тръгнаха да връщат попадението и до почивката стигнаха до две възможности. Първо Кристиян Християнов не успя да засече топката на три метра от голлинията, а по-късно Генко Славов спаси опасен изстрел на Стефан Киков. След почивката играта не се промени. Шуменци атакуваха, но вместо да вкарат, получиха втори гол във вратата си. Влезлият като резерва Владко Мирчев Николай Филипов излъга няколко защитници и подаде на младока, който оформи крайния резултат. Той обаче не можа да вкара за втори път, когато в последната минута остана сам срещу Славчо Ворошилов. Така с този успех варненци вече спокойно могат да мислят за участието си в елита през следващия сезон.

Шумен - Спартак (Вн) 0:2
- Шумен: Ворошилов, Борисов, Кръстев, Ирфан, Янков, Недев, Хикмет (70 Атанасов), Фахрединов (59 Михайлов), Банчев (65 Тотев), Киков, Християнов
- Спартак (Вн): Славов, Михайлов, Петров, Маринов, Дянков, Пекин, Н. Станчев (78 Велев), Кателиев (63 Съботинов), Стоев (56 Мирчев), Н. Филипов, Илиев
- Голмайстори: Н. Филипов (6), Мирчев (62)
- Жълти картони: Маринов, Илиев (Спартак)
- Съдия: Георги Йорданов
- Стадион “Панайот Волов” - 1000 зрители

--- pozvanete.bg

Генко Славов: На една крачка сме от целта

Вратарят на Спартак (Вн) Генко Славов отново не позволи топката да влезе в мрежата му при успеха над Шумен. През този сезон стражът е пуснал едва шест попадения. “Най-хубавота бе, че победихме. Шумен имаше два малко по-сериозни удара към нашата врата. Иначе атакуваха, но масирано, с по 6-7 човека. Хората отзад в нашия отбор си свършиха работата и не допуснаха да стане нещо по-сериозно. Вече сме на една крачка от изпълнение на целта - влизане в “А” група”, коментира за “Позвънете Новини” Славов. Той каза още, че не знае за оферти от други отбори. Както е известно, бе тиражирана информация, че клубове от “А” група искат вратаря в редиците си от лятото. Спартаковци получиха два дни почивка от ръководството си след успеха. Днес те се събират в 17 ч. за тренировка. След мача в Шумен няма контузени състезатели във варненския отбор.