21.02.2009
Чистка в „Спартак“ след загуба

Показаха вратата на Станислав Петров, Байрактаров и Васил Боев
Защитникът Цанков също си тръгна, Чворович не беше спазарен

В „Спартак“ развъртяха метлата след загубата с 0:2 от „Черноморец“ в последната зимна контрола в Бургас. От отбора са освободени Станислав Петров, Спас Байрактаров и Васил Боев. Не остана и централният защитник от „Нафтекс“ Иван Цанков. Юношата на „Септември“ игра през второто полувреме срещу „акулите“, но след последния съдийски сигнал му бе казано да си търси друг тим. Иван Чворович пък не беше спазарен. Засега сръбският вратар остава в „Черноморец“.
За „соколите“ дебютираха бившият халф на „Литекс“ Кирил Николов и аржентинецът Джонатън. Последният влезе в средата на терена след почивката.
Боян Илиев започна като халф, но после бе върнат в центъра на защитата. В 63-ата мин той и Адриан Фернандес бяха изгонени за саморазправа. Головете за домакините реализираха Платини (76) и Дуду (83).

Съставът
Спартак (1-4-2-3-1): Банович – Иванов, Моралес, Георгиев, Дончев – Илиев, Н. Петров, Иванович, Николов, Миранда – Сакалиев (Цв. Цанков, Банков, Стойков, Джонатън, Орлинов, Ив. Цанков, Ст. Петров, Байрактаров, Боев)