неделя, септември 30, 2018

Спартак Варна - Тополи 3:0

Отборът на Спартак срази Тополи с 3:0 в мач от VI кръг на Трета лига - Североизточна група, игран на стадион "Локомотив". За спартаклии започнаха същите 11 от сблъсъка с Верея: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов, Боян Илиев, Стефан Иванов, Тодор Маринчев, Васко Боев, Валентин Веселинов, Илиян Неделчев, Ивайло Русев и Даниел Димитров. В 9-ата минута домакините поведоха в резултата. Вратарят на тополци не успя да задържи топката след удар и Даниел Димитров я довкара в мрежата - 1:0.
В 24-тата минута с майсторски удар по земя от дъгата на големия пеналт Валентин Веселинов направи 2:0.
Две минути след това Боян Илиев напусна заради контузия и бе сменен от младока Благовест Гачев.
В 46-ата минута в игра за Спартак се появи Атанас Карачаров, който влезе на мястото на Александър Йовчев, а в 72-рата Десислав Дяков смени Даниел Димитров.
След почивката срещата се доиграваше, като спартаклии владеха по-дълго топката и не позволиха на съперника да застраши вратата им.
Ивайло Русев отправи един сериозен шут, който вратарят на Тополи, а после пак Русев подаде към Дяков, но той се размина с кълбото.
В последните секунди Васко Боев бе точен с прецизен удар - 3:0.