събота, септември 08, 2018

За Аматьорската купа, в Суворово, Спартак - Тополи 4:0

Отборът на Спартак срази Тополи с 4:0 в мач от турнира за купата на Аматьорската лига в Суворово. С хеттрик за победителите се отличи Ивайло Русев, а Даниел Димитров вкара един гол.
Следващият съперник на варненци ще е Суворово, като срещата ще е през октомври на неутрален терен.
На трибуните имаше над 150 зрители, като повече от 50 бяха фенове на Спартак. Тополци също имаха агитка, но по-малка.
Спартаклии поведоха в 24-тата минута, след като Ивайло Русев направи безпомощен младия вратар на съперника. Той се оказа най-съобразителен при меле и насочи топката в мрежата - 1:0. Само три минути по-късно Даниел Димитров материализира тоталното превъзходство на своите след подаване на Васко Боев и безпощаден шут за 2:0.
В 42-рата минута Ивайло Русев уби интригата с второто си попадение в срещата. Нападателят се възползва от поредния пас от фланга, този път на Даниел Димитров, и от чиста позиция не сбърка - 3:0.
Две минути след това Русев оформи своя хеттрик, след като бе изведен сам срещу вратаря от Веселинов и без проблем прати кълбото за голлинията - 4:0.
След почивката двубоят видимо се доиграваше, като спартаклии свалиха темпото, за да пазят сили за мача със Севлиево за Купата на България в сряда. Енгибар Енгибаров направи рано трите си смени - извади твърди титуляри и пусна в игра младите Атанас Карачоров, Благовест Гачев и Владислав Георгиев.
Съставът на Спартак: Иван Великов, Александър Йовчев, Милен Николов, Боян Илиев, Стефан Иванов (46 - Атанас Карачоров), Тодор Маринчев, Васко Боев, Валентин Веселинов (46 - Благовест Гачев), Даниел Димитров (52 - Владислав Георгиев), Ивайло Русев, Иво Михайлов

--- petel.bg / foto: spartakvarna.bg