събота, август 20, 2016

ФК Спартак Варна стартира със загуба след нелеп автогол в продължението

“Соколите” отстъпиха с 1:2 на Хитрино

Спартак Варна стартира участието си в първенството на Трета аматьорска Североизточната “В” група със загуба. В среща от втория кръг (Спартак в първия почива) “соколите” отстъпиха с 1:2 като гост на Хитрино след нелеп автогол в последните секунди на мача.

Домакините откриха резултата в 10-ата минута след след куриозен гол от фаул до тъча. Футболист на Хитрино центрира в наказателното поле, но топката описа коварна парабола и падна зад гърба на вратаря за 1:0.
Варненци се върнаха в мача от дузпа в 50-ата минута, отсъдена за игра с ръка. Пламен Иванов не сгреши от бялата точка за 1:1. В началото на триминутното продължение Мишо Михалев опита да върне топката с гърди към вратаря Митко Недев, но двамата не се разбраха и кълбото влезе в мрежата за 1:2.