събота, април 21, 2018

Спартак - Светкавица 2:1

С гол-шедьовър на Васко Боев в последните секунди Спартак победи Светкавица с 2:1 в мач от четвъртия кръг на втория етап в първенството на Трета лига - Североизточна група. Срещата на стадион "Локомотив" бе наблюдавана от над 130 зрители.
Домакините установиха бързо превес, но бъркаха в завършващата фаза, а при една ситуация в наказателното поле Емил Илиев се строполи на тревата след съприкосновение със защитник, но реферът прецени, че няма основание да отсъди дузпа. В първите 15 минути на второто полувреме спартаклии установиха тотална доминация. Те обаче изпуснаха да вкарат на три пъти, като първо пропуснаха да реализират Илиян Неделчев и Славомир Събков, а после защитник на гостите изчисти кълбото от голлинията. В този период от срещата Боян Илиев заигра като централен нападател и в 73-тата минута свали топката с гърди на Милен Николов, който я насочи от 22 метра в долния ъгъл - 1:0. Четири минути по-късно, обаче Мирослав Марков направи детинска грешка. Необяснимо защо вратарят на Спартак тръгна да лъже съперник в малкия пеналт, Юлиян Загоров му измъкна топката и я вкара в празната врата - 1:1. Оттук до края се игра само в наказателното поле на гостите и пред него, като усилията на Спартак бяха възнаградени във втората минута на триминутното продължение. Тогава Васко Боев отправи майсторски удар от 20 метра, топката отскочи от напречната греда и тупна зад голлинията - 2:1. След фамозното изпълнение публиката на Спартак бурно приветства своите, както го правеше през цялото време. След края победители и ултраси празнуваха заедно успеха до тъчлинията.
Съставът на Спартак (4-2-3-1): Мирослав Марков - Александър Йовчев, Боян Илиев, Вилиян Денчев, Михаел Михалев - Васко Боев, Милен Николов - Ивайло Русев (81 - Иво Михайлов), Емил Илиев (68 - Тодор Маринчев), Славомир Събков - Десислав Дяков (52 - Илиян Неделчев)

--- petel.bg / snimka: spartak-varna.net

След победата с 2:1 над Светкавица треньорът на Спартак Енгибар Енгибаров изрази задоволство от играта и характера на своите, но и съжаление, че заради пропуските и грешката на Марков се наложило да страдат.
„Тотално доминирахме и не заслужавахме да страдаме. Изтървахме, обаче положения, както до почивката, така и през второто полувреме. За капак дойде и тази елементарна грешка на вратаря Марков. Ние си я знаем нашата стара слабост – да пропускаме положения. Трудно реализираме голове, а когато водим играта и не отбележим поне една от многобройните създадени ситуации, сами си правим мача сложен. Отбори като Светкавица трябва да ги побеждаваме с лекота. Видяхте, че те нямаха голово положение и вкараха след наша грешка. Доволен съм, че момчетата търсиха до последно победата, показаха характер и заслужено победиха. Ще си направим изводи и извлечем поуки, защото искаме непрекъснато да се подобряваме и да се развиваме в правилната посока като отбор.”