Спартак с първи гол от 14 мача, Паргов с хеттрик

- Марек: Т. Тодоров, Драгич, Ян. Кючуков (63 Б. Иванов), Станков, Великов, Караканов, Илиев (76 Емилов), Николов, Паргов, Ем. Тодоров (34 Руменов), Анж. Кючуков
- Голмайстори: Паргов (9, 24, 81), Руменов (42); Станчев (39)
- Жълти картони: Караканов, Драгич; Караджов
- Съдия Милен Демиев
- Стадион: “Бончук” - 1000 зрители

Марек победи с 4:1 варненския Спартак в среща от последния 30-и кръг “А” група. Мачът започна с едноминутно мълчание заради загиналия футболен фен на 25 май от инфаркт Александър Александров. Още през първите минути домакините показаха, че ще търсят победата. В 9-ата минута Анджело Кючуков изведе Иво Паргов, който откри резултата за 1:0. В 24-ата минута Станков центрира от ляво и централният нападател на домакините покачи за 2:0. Първото по-сериозно положение гостите създадоха в 29-та минута, но Съботинов не успя да намали резултата от 15-16 метра. В 39-ата минута главният съдия отсъди фаул за задържане на Съботинов и капитанът Николай Станчев реализира за 2:1. Това бе първи гол, отбелязан от футболист на Спартак в последните 14 мача от пролетния полусезон. Три минути преди края на първата част влезлият в игра Станислав Руменов покачи резултата за 3:1. Закономерно дойде и четвъртото попадение в 81-ата минута, когато Иво Паргов направи хеттрик след центриране на Руменов.