неделя, септември 12, 2010

Белица - Спартак Варна 1:3

Отборът на феновете на "соколите" победи с 3:1 като гост отбора на "Белица" от едноименното силистренско село. Двубоят започна вихрено за отбора на Бойко Каменов, който откри още в 5-ата минута чрез Живко Бояджиев. Опитния халф засече с глава центриране на Марко Илич. Малко по-късно сърбинът покачи на 2:0. Иван Караджов напредна от дясно центрира остро топката и Илич със страхотен шут почти реши изхода на срещата. След почивката домакините върнаха един гол, но силите им стигнаха само за това. Фенският тим продължи да диктува темпото и да владее инициативата. В 65-ата минута Бояджиев от тъч намери непокрития Румен Александров, който оформи крайния резултат.
Съставът
Ив. Маринов, Алексиев, В. Маринов, Жорев, М. Любенов, Бомбов, Пенев (75 Йовчев), Бояджиев, Илич (82 Великов), Александров, Караджов (90 Демиров)

--- ole-bg.com

Мачът не бе лесен, призна Найденов

Спортно-техническият директор на фенския отбор Иван Найденов призна след края на срещата, че победата не е дошла никак лесно. “Двубоят не беше никак лек. Домакините играят доста здраво пред собствена публика. Разполагат с опитни футболисти, които могат да създадат трудности, ако бъдат подценени. Хубаво е, че вкарахме трети гол и това успокои момчетата”, каза Найденов.
“Соколите” бяха подкрепени в Белица от 50 души. Те не спряха да пеят през всичките 90 минути за разлика от кротката публика от селото край Силистра. Местните хорица гледаха с по-голям интерес ултрасите от Варна, отколкото мача.