събота, ноември 21, 2015

10 от Спартак Варна с класика срещу Провадия

Над 150 души пътуваха организирано от Варна, за да подкрепят "соколите" при успеха с 3:0

С десет души отборът на Спартак записа класически успех при гостуването на Провадия, в среща от 11-ия кръг на "А" окръжна група. "Соколите", подкрепени от солидна агитка, победиха своя съперник с 3:0. Два гола за успеха реализира Иван Добрев, а Ивайло Димитров се отчете с един.
Домакините започнаха силно срещата и още в самото начало създадоха няколко опасни ситуации пред вратата на варненци. При една от тях футболист на Провадия останал сам срещу вратаря се опита да го прехвърли, но паднал на земята стражът Митко Недев успя със сетни усиля да спаси. Малко след това гостите имаха претенции за дузпа за игра в наказателното поле, но реферът прецени, че няма основание да посочи бялата точка.
След почивката Спартак остана с 10 души, след като в 60-ата минута за втори жълт картон бе изгонен Галин Петров. Малко след това основният голмайстор на варненци Иван Добрев изведе своите напред в резултата - 1:0. Попадението даде криле на "соколите", които продължиха да атакуват. Натискът на варненци даде резултат в 75-ата минута, когато отново Добрев прониза мрежата на домакините за втори път. Юношата на Черно море заби рядко красив гол, след като с изстрел от 27-28 метра с левия крак прати топката в горния десен ъгъл на вратата. В 83-ата минута Марин Русев изведе Ивайло Димитров сам срещу вратаря, който майсторски го прехвърли и оформи крайното 3:0.

Над 150 души пътуваха организирано от Варна, за да подкрепят Спартак в Провадия. Срещата бе съпроводена от сериозна полицейска охрана. Около 20 униформени следяха за реда вътре и около стадиона в Провадия. След края на срещата автобусите с фенове бяха ескортирани от полицейски коли.
Съставът на Спартак Варна: Митко Недев, Галин Петров, Иван Иванов, Станислав Йовчев, Йордан Янев, Йордан Пенев, Николай Иванов, Мартин Русев, Иван Добрев, Димитър Петев, Ивайло Димитров.

--- varna.utre.bg ;  photo:spartak-varna.net