сряда, февруари 17, 2016

Спартак Варна громи Шабла в контрола

В Каварна "соколите" отнесоха съперника с 5:0

Отборът на Спартак Варна записа нов успех в контролите от зимната подготовка. "Соколите", водени от Димитър Пантев, удариха тима на Нефтяник (Шабла) с 5:0 в контролен мач, игран в Каварна. С нови два гола с екипа на спартаклии се отчете Владислав Мирчев, а по едно добавиха Вилиян Денчев и Павел Маринов.
Резултатът бе открит още в 4-ата минута, когато Ивайло Русев намери Вилиян Денчев, а десният бек реализира за 1:0. До почивката варненци вече водеха с класически резултат. И двата гола във вратата на Шабла реализира Владо Мирчев. Нападателят се разписа в 33-ата и 37-ата минути.
След почивката спартаклии излязоха с нов състав. Това обаче не попречи на варненци да продължат с добрата си игра и да реализират нови два гола. В 65-ата минута централният защитник Павел Маринов покачи на 4:0, а крайният резултат бе оформен в 72-ата чрез влезлият след почивката Станислав Йовчев.
Следващата проверка на Спартак Варна е на 20 февруари (събота) срещу Химик (Девня) от 13 часа на терена в "Повеляново".
Всички контроли на Спартак Варна от подготовката:
Калиакра (Калиакра) - Спартак Варна 1:1
Спартак Варна - Орловец (село Победа) 3:0
Спартак Варна - Хитрино 3:3
Нефтяник (Шабла) - Спартак Варна 0:5
Спартак Варна - Химик (Девня) 20 февруари, "Повеляново"
Спартак Варна - Интер (Плачидол) 27 февруари
Съставът на Спартак:
Първо полувреме: Митко Недев, Вилиян Денчев, Митко Пантев, Иван Иванов, Йордан Янев, Мартин Русев, Иван Добрев, Данчо Пенев, Ивайло Русев, Владо Мирчев, Валентин Колев.
Второ полувреме: Георги Донков, Галин Иванов, Йордан Янев, Станислав Йовчев, Павел Маринов, Кристиян Славов, Ивайло Георгиев, Денислав Драганов, Галин Петров, Десислав Дяков, Петър Петров (Валентин Андреев, Иван Георгиев).