сряда, октомври 26, 2016

Тежка загуба за Спартак Варна в Добрич

“Соколите” отстъпиха с 0:4 на Добруджа, фенове от Варна скъсаха транспарант на домакините

Отборът на Спартак Варна записа тежка загуба при гостуването си на Добруджа в мач от 12-ия кръг на Трета Североизточна лига. “Соколите” отстъпиха с 0:4 на градския стадион в Добрич. Това е най-голямата загуба на варненци от началото на сезона.
Домакините си свършиха работата още преди почивката и поведоха с 4:0. Първият гол в мача падна буквално секунди след началния съдийски сигнал, а негов автор стана Кристоян Пешков. В 25-ата минута отново той покачи на 2:0, а до края на първото полувреме два гола реализира Станимир Андонов. Всички попадения станаха след индивидуални грешки на бранителите на варненци.
През втората част нов гол не падна, въпреки че и двата тима имаха ситуации, от които да отбележат.
Варненци бяха подкрепяни от над 40 свои фенове. В 80-ата минута двама от тях прескочиха оградата, свалиха опънат транспарант от добричлии, и го скъсаха. Малко след това всички ултраси от Варна напуснаха стадиона, а полиция отиде при тях до булеварда.
В следващия кръг от първенството Спартак приема Калиакра (Каварна). Срещата е на 30 октомври (неделя) от 14 часа.
Съставът на Спартак Варна: Митко Недев, Петър Петров, Калоян Иванов, Свилен Иванов (46-Мариян Темелков) , Михаел Михалев, Радослав Монев, Диян Кателиев (46-Денислав Драганов) , Ивайло Русев, Пламен Иванов (46-Милен Бабаджанов), Микаел Асад, Иван Добрев.
--- varnautre.bg  / photo: @facebook