неделя, октомври 30, 2016

Спартак Варна с нова загуба

“Соколите” отстъпиха с 1:2 на Калиакра (Каварна)

Отборът на Спартак Варна записа нова загуба в първенството. Пред собствена публика “соколите” отстъпиха с 1:2 на Калиакра (Каварна) в мач от 13-ия кръг на Трета Североизточна лига, игран на стадион “Локомотив” пред около 100 зрители. Единственият гол за варненци реализира Ивайло Русев.
Първото добро положение за домакините дойде в 10-ата минута. Ивайло Русев проби отдясно, нахлу в наказателното поле но стреля в страни от целта. В 30-ата Петьо Василев също имаше изгодна възможност да открие резултата, но не можа да намери очертанията на вратата. Четири минути по-късно гостите вкараха първия гол в мача. Анатоли Чепин проби от ляво влезе в наказателното поле, пусна топката успоредно на вратата и Леонел Матеос порази целта. В 40-ата минута отборът на Калиакра поведе с 2:0. Юношата на Черно море Георги Гушлев се разписа с глава след центриране от корнер.
През второто полувреме футболистите на Спартак упражниха натиск, но силите им стигнаха само до почетно попадение, което падна в последната минута на двубоя. Негов автор стана Ивайло Русев, който майсторски прехвърли стража на гостите. В последните секунди на двубоя дори и вратарят на Спартак Варна Митко Недев се включи в атака, като влезе в наказателното поле при центриране от корнер, но изравнително попадение така и не падна.
В следващия кръг, на 4 ноември (петък) “соколите” почиват.
Спартак (Варна): 32 Митко Недев, 5 Калоян Иванов, 16 Свилен Иванов, 2 Петьо Василев, 3 Михаел Михалев, 15 Деан Кателиев, 7 Иван Добрев, 11 Ивайло Русев, 14 Радослав Монев, 4 Микаел Асад, 8 Пламен Иванов
Калиакра (Каварна): 1 Веселин Добрев, 21 Георги Гушлев, 26 Цветан Петров, 3 Марин Сираков, 5 Станислав Стаматов, 19 Тодор Вълканов, 30 Леонел Матеос, 8 Теодор Ганчев, 10 Мердин Мехмедов, 17 Анатоли Чепин, 22 Мирослав Иванов