сряда, март 14, 2018

Спартак с трета победа напролет. Гошо Димитров донесе трите точки в Суворово

Отборът на Спартак взе трета поредна победа напролет.  Току-що варненци спечелиха като гости срещу втория Суворово с 1:0 в мач от XIX кръг в Трета лига – Североизточна група в Суворово. Трите точки донесе Георги Димитров с гол в 87-ата минута.
Иначе срещата бе равностойна до почивката, а след нея спартаклии бяха по-футболния отбор. Като цяло, обаче липсваха головите положения. В началото на второто полувреме топката се отби от ръката на футболист на домакините, но съдията прецени, че няма основание да свири дузпа.
В 87-ата минута след удар на Събков вратарят на суворовци Костадин Иванов изби топката и Георги Димитров я насочи в мрежата - 0:1.
Варненци бяха подкрепяни от над 100 свои фенове.

Съставът на Спартак (4-2-3-1): Георги Ставрев – Александър Йовчев, Вилиян Денчев, Боян Илиев, Михаел Михалев – Милен Николов (46 - Георги Гушлев), Васко Боев – Ивайло Русев, Георги Димитров, Иво Михайлов (46 - Славомир Събков) – Десислав Дяков (60 - Илиян Неделчев)

--- petel.bg

Енгибаров: Заслужено бихме втория в групата

„Стояхме добре на терена през цялото време и заслужено спечелихме срещу втория в групата. Имахме и други опасни удари, но техният вратар се справи добре. Имаше и ситуация, когато не бе свирена дузпа за нас. Трябва да се отбележи, че домакините дълго време играят заедно и са добре сработен тим, докато ние сме нов отбор на 2 месеца. За малкото време, откакто сме с този състав, обаче, се справяме по най-добрия начин и от мач на мач ще израстваме. Искам да похваля футболистите за професионалното им отношение към спортно-тренировъчния процес и мачовете. Продължаваме да работим, тъй като има доста неща за подобряваме, но смятам, че сме на прав път.”