сряда, септември 12, 2018

За Купата на България, в Търговище, Спартак - Севлиево 1:0

Отборът на Спартак победи Севлиево с 1:0 в мач от турнира за Купата на България в Търговище и стана представител на зона Северна България в турнира. За втори път през последните 5 дни в герой за варненци се превърна Ивайло Русев, който вкара победния гол в началото на второто полувреме.
На 1/16-финалите Спартак ще приемат елитния Верея на 25 септември на електрическо осветление от 19 часа в Балчик, тъй като "Локомотив" няма лиценз за подобни срещи.
Варненци бяха подкрепяни от над 50 свои фенове, които пътуваха с коли. Изпълнителният директор на клуба Мартин Зафиров пък изгледа събитията на терена заедно с бившия си треньор в Спартак от сезон 1998/1999 Ради Здравков.
Спартаклии изтърваха да поведат още във 2-рата минута, когато вратарят на севлиевци изби първо удар на Ивайло Русев с крак, а след последвалия корнер отклони с пръстите на ръката и шут с глава на Милен Николов в нов корнер.
Тактически по-правилната игра на варненския тим даде резултат в 47-ата минута. Тогава след пас на Иво Михайлов нападателят Ивайло Русев насочи топката в мрежата с безпощаден удар – 1:0.
Това е четвърти гол на Русев в последните 5 дни след хеттрика при 4:0 над Тополи.

Съставът на Спартак: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов, Боян Илиев, Стефан Иванов, Тодор Маринчев, Васко Боев, Валентин Веселинов (89 - Благовест Гачев), Даниел Димитров (59 - Десислав Дяков), Ивайло Русев, Иво Михайлов (51 - Илиян Неделчев)