четвъртък, септември 27, 2018

Спартак бе много близо до 1/8-финал за Купата, но отпадна след дузпи

Спартак бе много близо до класиране за осминафиналите на турнира за Купата на България по футбол, но загуби от Верея в Балчик след изпълнение на дузпи. В редовното време и продълженията срещата завърши 1:1. Варненци бяха подкрепяни от над 600 свои ентусиазирани привърженици, които впечатлиха с грандиозна хореография на трибуните.
От официаната ложа двубоя наблюдаваха Ради Здравков, кметът на Балчик Николай Ангелов, изпълнителният шеф на спартаклии Мартин Зафиров, шефът на ЗС на БФС Варна Георги Мирчев, Георги Инанов-Геша и Емил Тодоров-Зелето.
През първото полувреме играта бе равностойна, като се водеше между двете наказателни полета. На терена имаше здрава битка, а феновете на спартаклии окуражаваха своите. В 10-ата минута Валентин Веселинов прехвърли стената от фаул, но топката отиде право в ръцете на вратаря. В 22-ата минута Верея стигна до първото си сериозно положение, но Денислав Станчев от малкия пеналт изкара топката в аут. В 35-ата минута Милен Николов изгуби топката, Вушорович напредна с нея, но Иван Атанасов излезе предвидливо и изби удара. Вратарят се справи и с добавката на Маламов.
В 48-ата минута се стигна до спорно положение пред вратата на Верея. Вратарят Цинцарски хвана топката пред самата голлиния и се строполи върху Васко Боев. Спартаклии поискаха дузпа, но претенциите им не бяха уважени от съдията.
В 63-ата минута феновете на Спартак запалиха факли и целия стадион бе обхванат от дим. Съдията прекъсна срещата за повече от 3 минути, докато димната завеса се разсея.
В 72-ата минута Милан Вушорович бе оставен непокрит пред големия пеналт и с майсторски удар насочи неспасяемо топката в левия горен ъгъл – 0:1.
В 82-ата минута Валентин Веселинов нахлу с топката към наказателното поле и след удар и рикошет в защитник тя отскочи към Ивайло Русев. Последният финтира бранител и със страхотен шут от малък ъгъл заби кълбото под гредата – 1:1. Русев и съотборниците му изпадаха в еуфория и отидоха да поздравят агитката. Двама фенове слязоха до тях на тъчлинията и започнаха да прегръщат футболистите.
В 105-ата минута силно пазещият ввратар на Спартак Иван Атанасов изпъкна с поредна добра намеса и изби коварен удар на Билел Малек в корнер.
През второто продължение отново не падна попадение и така отборите трябваше за определят последния осминафиналист след изпълнение на дузпи. При тях варненци бяха много близо до успеха, но в крайна сметка отстъпиха.
При дузпите:
Милан Вушорович – 1:0, Васко Боев – 1:1, Здравко Илиев – 2:1, Александър Йовчев – 2:2, Иво Иванов – Иван Атанасов спасява, Тодор Маринчев – 2:3, Билел Малек – удар в аут, Валентин Веселинов – Богомил Цинцарски спасява, Тафилос Кауранис – 3:3, Боян Илиев – Цинцарски спасява, Денис Василев – 4:3, Ивайло Русев – 4:4, Стефан Аличков – 5:4, Стефан Иванов – вратарят спасява.
Съставите:
Спартак: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Милен Николов (90 Иван Великов), Боян Илиев, Стефан Иванов, Васко Боев, Ивайло Русев, Тодор Маринчев, Илиян Неделчев (106 Карачоров), Валентин Веселинов, Даниел Димитров (79 Владислав Георгиев)
Верея: Богомил Цинцарски, Здравко Илиев, Годердзе Мачадзе, Емил Йоргенсен, Денис Василев, Билел Малек, Сейдина Диара, Стефан Аличков, Денислав Станчев (95 Кауранис), Милан Вушорович, Станислав Маламов
Главен съдия: Станислав Ставров, асистенти Александър Атанасов, Никифор Велков
Жълти картони: Веселинов, Маринчев; Малек
--- spartakvarna.bg / photos: spartak-varna.net & fb