неделя, ноември 11, 2018

Спартак прегази Волов в Шумен с 5 гола за 22 минути

Отборът на Спартак взе втора поред убедителна победа, този път с 5:0 над Волов в мач от XII кръг на Трета лига - Североизточна група в Шумен. Варненци вкараха петте гола рамките на 22 минути след почивката. Срещата закъсня с 15 минути заради протестите, а през първото полувреме най-чистото положение за гостите изтърва Иво Михайлов. В 38-ата минута нападателят напредна сам отляво, но би в слабо във вратаря. Малко след това Михайлов пробва шут отдалеч, но стражът на шуменци изби.
Второто полувреме започна с пропуск на Веселинов, който от добра позиция шутира над гредата.
Натискът на Спартак даде резултат в 58-ата минута, когато Ивайло Русев излъга бранител, нахлу в пеналта и се разписа с нисък удар с левия крак - 0:1. Четири минути по-късно отново Русев попадна в прегръдките на своите, след като насочи отблизо кълбото в мрежата - 0:2.
Две минути след това Александър Йовчев уби интригата. Десният бек бе най-съобразителен след корнер и с мощен удар направи 3:0 за Спартак.
В 68-ата минута резервата Десислав Дяков вкара с глава след центриране на Йовчев и варненци поведоха с 4:0, а в 80-ата минута друга резерва - Даниел Димитров, бе изведен сам срещу вратаря и стреля технично край него - 5:0.  В 88-ата минута Ивайло Русев се размина с хеттрик, след като улучи лявата странична греда с левия крак, а в 89-ата минута Веселинов изтърва сам срещу вратаря.
Съставът на Спартак: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Иван Великов, Боян Илиев, Стефан Иванов, Милен Николов (80 - Благовест Гачев), Васко Боев, Валентин Веселинов, Илиян Неделчев (46 - Десислав Дяков), Ивайло Русев, Иво Михайлов (63 - Даниел Димитров).

--- petel.bg / photos: sportal.bg ; spartak-varna.net