събота, ноември 24, 2018

Спартак се издъни във Варна. Васко Боев спаси точката с два гола от дузпи

Спартак се издъни във Варна, като завърши 2:2 срещу Светкавица в мач от 14-ия кръг на Трета лига - Североизточна група на стадион "Локомотив". Гостите два пъти повеждаха, но Васко Боев два пъти изравняваше от дузпи.
В 7-ата минута Иван Великов си вкара автогол с глава, след като прехвърли вратаря Иван Атанасов, в 55-ата минута Васко Боев изравни с удар от бялата точка, а две минути по-късно гостите отново излязоха напред. В 79-ата минута Васко Боев фиксира крайния резултат с втори точен шут от дузпа.
По традиция спартаклии имаха превес, но за пореден път пропуснаха много.
В края Ивайло Русев вкара трети гол за домакините с глава. Реферът обаче отмени попадението, като свири нарушение срещу вратаря, и решението му бе бурно оспорвано от щаба на Спартак и зрителите.
Съставът на Спартак: Иван Атанасов, Александър Йовчев, Иван Великов (87 - Владислав Георгиев), Боян Илиев, Атанас Карачоров, Милен Николов, Васко Боев, Валентин Веселинов, Илиян Неделчев (60 - Даниел Димитров), Десислав Дяков (46 - Иво Михайлов), Ивайло Русев.