неделя, март 23, 2003

Спартак - Ч.море 2:1

Спартак надигра Черно море с 2:1 и прекъсна черната си серия от близо 10 години без победа в елитното дерби на Варна. Спартаковци имаха тоталното превъзходство до почивката, в първите 15-20 минути на второто превесът беше за Черно море, а след това играта се изравни. Още до 7-ата минута символичните домакини можеха да водят с 2:0, но ударът на Петров се отби от страничната греда. На тежкия и разкалян терен логично футболът бе от ниско качество и преобладаваха силовите единоборства. Черно море даде най-слабата си продукция от началото на пролетта, като разочароваха основните единици: Герасимов, Вагнер и Косьо Мирчев. Вили Вуцов започна само с един нападател - Спа-левич, като Жеков, Мирчев и Букарев трябваше да дублират в атака. След почивката "моряците" нападаха с двамата си чужденци напред, но стигнаха само до две положения при първото от което поразиха и целта. Тактиката на Спартак бе изпипана във всяко едно отношение, като подопечните на Миронов се огънаха само в началните минути на втората част. Този факт не бе освидетелстван от Дарина Павлова, защото не се появи на стадиона. Бащата на Илия Павлов - Павел Найденов, дойде на дербито и го изгледа сред феновете на Черно море.