понеделник, януари 31, 2005

Защитник на Спартак изкара рамо в контрола

“Соколите” губят с 2:3 от Сливнишки герой. Пропада спарингът със Светкавица, ако времето е лошо

Варненският Спартак записа втора загуба в контролните си срещи от зимната подготовка. На стадиона в село Оброчище възпитаниците на Румен Димов отстъпиха с 2:3 на третодивизионния Сливнишки герой. Мачът се игра при проливен дъжд, който направи терена много труден за игра. Наставникът на спартаковци даде почивка на много от основните си футболисти като на терена се появиха деветима играчи от юношите старша възраст на клуба.
Още в първата минута обаче тежка контузия получи Марко Палавестрич. Сръбският защитник на варненци се сблъска с бившия си съотборник Валентин Найденов и напусна терена с изкарано рамо. Лекарят на отбора д-р Мирослав Купенов уточни, че Палавестрич ще почива 20 дни, което със сигурност го вади за старта на първенството. Варненци поведоха чрез Владислав Мирчев в 7-ата минута, а малко след това Милен Христов-Менката пропусна да удвои от дузпа. От 11-те метра обаче на два пъти точни бяха гостите. Първо Вальо Найденов, а след това и Дамянов вкараха от бялата точка за 1:2, а Георги Филипов изравни малко преди почивката. През второто полувреме на терена се появи старши треньорът на Сливнишки герой Ради Здравков. 49-годишният спец заигра като либеро, а неговите подопечни стигнаха до победата с гол на Мартин Зафиров в 68-ата минута.
Спартаковци получиха почивен ден вчера, а днес подновяват заниманията си. Румен Димов очаква Мирослав Петров и Боян Илиев да започнат пълноценни тренировки от днес. Двамата получиха контузии в срещата с ЦСКА, загубена с 2:3 в петък. Предвидената за сряда контрола със Светкавица в Търговище може да пропадне, ако метеорологичните условия са лоши.

- Спартак - Сливнишки герой 2:3
- Спартак: Г. Арнаудов, М. Палавестрич, Милен Христов-Менката, Милен Христов-Пистолета, Ив. Мартинов, Г. Филипов, Вл. Мирчев, Ст. Петров, Т. Стефанов, Т. Джамбазов, Б. Стефков (Хр. Николов, М. Коларов, С. Хаджиев, Михаил Петров, Д. Ценков, Й. Николов, Св. Атанасов, В. Иванов, Б. Мизекяров)
- Голмайстори: Вл. Мирчев (7), Филипов (41); Найденов (14 д), Дамянов (28 д), Зафиров (68)