неделя, февруари 18, 2007

Велимир Иванович прати Спартак на финал в Албена

Спартак (Вн) се класира за финала на международния футболен турнир "Албена-Каварна къп 2007", след като се наложи с 1:0 над сръбския Раднички (Ниш) във втория си двубой от група Б. Това е втори успех на "соколите", след този над Дунарея с 2:0, и по този начин тимът е недостижим на върха преди третия двубой с Дунав в понеделник.
Единственият гол в срещата днес вкара Велимир Иванович. Сърбинът реализира изключително красиво попадение, вкарвайки топката в "паяжината" с изящен удар от 20 метра в 54-ата минута. През първото полувреме с гола се разминаха Иван Найденов, който с глава стреля покрай вратата, Емануел Баба, пратил топката с воле в ръцете на вратаря, както и Кунчо Кунчев и Венци Маринов. Боби Георгиев пък бе изведен отлично от Кунчев малко преди почивката, но техничният му удар мина на сантиметри покрай вратата.
През второто полувреме освен попадението, варненци имаха още няколко добри пробива, а сърбите можеха да изравнят резултата на два пъти четвърт час преди края на срещата. Новият нигерийски нападател на варненци Демиран Ортега отново зарадва публиката с технични отигравания, но този път нямаше шанс да се разпише. Неприятната новина за старши треньора Мирослав Миронов бяха контузиите на вратаря Георги Арнаудов и полузащитника Иван Найденов, които бяха заменени принудително преди почивката. Футболистите на Раднички пък често играеха много грубо и получиха два жълти картона.
В другия мач от групата на "соколите" Дунав и Дунарея завършиха без да си вкарат гол. В понеделник Спартак играе с русенци от 13,30 ч., а Дунарея и Раднички излизат час и половина по-късно.
Спартак (Вн) - Раднички (Ниш) 1:0
Спартак (Вн): Георги Арнаудов (26 Генко Славов), Христо Арангелов, Емануел Баба, Венцислав Маринов, Кунчо Кунчев, Будимир Джукич (70 Боян Илиев), Борислав Георгиев, Велимир Иванович (70 Георги Филипов), Иван Найденов (20 Богомил Дяков), Росен Каптиев (46 Дарин Тодоров), Демиран Ортега
Раднички: Трайкович, Стаменкович, Настасович, Никич, Карджелович, Луганович, Телджанович (75 Миленкович), Лукич (69 Гърбович), Миленкович, Радулович (69 Йованович), Пейчич (46 Васич)
Голмайстор: Велимир Иванович (54)
Жълти картони: Стаменкович, Лукич (Р)
Съдия: Петър Атанасов