вторник, февруари 20, 2007

Ортега носи третата победа на Спартак в Албена

Спартак (Вн) записа трета победа в група "Б" на международния турнир "Каварна-Албена Къп 2007". Възпитаниците на Мирослав Миронов надделяха над втородивизионния Дунав (Русе) в мач, който ще се запомни с много наказателни картони показани от реферa Станислав Тодоров от Шумен. Наставникът на "соколите" даде почивка на някои от досегашните титуляри и те не започнаха сред 11-те.
През първото полувреме играта бе скучна и лишена от голови възможности и пред двете врати. Единствените по-сериозни положения бяха на капитана на дунавци Кирилов, който в 30-ата минута се засуети в наказателното поле на варненци и ударът му бе париран. "Соколите" едва в края на полувремето имаха възможност чрез Пекин, чийто удар премина над вратата. С влизането на основните състезатели отборът на Спартак вдигна оборотите през вторите 45 минути. В 58-ата минута Борислав Георгиев изскочи сам срещу вратаря на русенци, но ударът му срещна лявата странична греда. Топката отскочи и попадна в Росен Каптиев, който от 2 метра уцели същата греда. Закономерно в 70-ата мин, новата "звезда" на Спартак Дениран Ортега след извеждащ пас на Иванович отбеляза победния гол за отбора си. Това е трети негов гол в турнира, след двата срещу Дунарея за победата с 2:0 в първия мач. До края на срещата превес взеха нарушенията и острите влизания у двата отбора. За втори жълти картони последователно бяха отстранени от игра Мартин Ковачев от Дунав в 76-ата и Богомил Дяков от Спартак в 81-ата минути.
Варненци очакват съперника си за финалния сблъсък, който ще е в сряда от 15,00 часа в Албена. За място на финала утре ще спорят Локо (Пд) и Шумен.

Спартак (Вн) - Дунав 1:0
Спартак (Вн): Генко Славов, Кунчо Кунчев (59 Марко Шимич), Венци Маринов (67 Йонко Пейков), Емануел Баба, Христо Арангелов (46 Николай Иванов), Владимир Пекин (46 Борислав Георгиев), Богомил Дяков, Младен Стоев (46 Будимир Джукич), Георги Филипов (46 Велимир Иванович), Марко Илич (46 Дениран Ортега), Боян Илиев (46 Росен Каптиев)
Дунав: В. Георгиев, Ем. Иванов, Трифонов, Симеонов, Цветков (88 Караманов), Ив. Кирилов (46 Миланов), Скерлев (78 Илиев), Ковачев, Калайджиев (59 Велев), Солаков (46 Хубенов), Абрашев (59 Християнов)
Голмайстор: Ортега (80)
Жълти картони: Маринов, Дяков, Филипов, Джукич, Иванов; Симеонов, Цветков, Скерлев, Ковачев
Червени картони: Дяков (75), Ковачев (80)
Съдия: Станислав Тодоров (Шн)