петък, февруари 02, 2007

Спартак загуби с 0:2 от Черноморец на Херо

Водачът в Източната "Б" група Черноморец 919 победи с 2:0 елитния Спартак (Варна) на едноименния стадион в Бургас. Головете отбелязаха Георги Божилов през първото полувреме и Таско Попов след почивката. Това бе втората контрола за бургаския тим, който победи и Вихрен със същия резултат преди 5 дни. За Спартак спарингът бе трети, след тези срещу Девня и Светкавица.
Старши треньорът на варненци Мирослав Миронов използва общо 18 футболисти, между които бе и дошлият на проби Ангел Гинев. Първото попадение падна след вратарска грешка, а второто след триметрова засада. През второто полувреме варненци имаха тотално надмощие над своя противник, но не успяха да стигнат до гол. Владимир Пекин пък удари гредата.
След мача изпълнителния директор Живко Великов заяви, че проверката е била полезна и в нея резултатът е без значение. Следващата контролна среща на "соколите" е тази събота срещу Светкавица. Тя ще се състои в курорта Албена или в Оброчище.
Черноморец (Бс) - Спартак (Вн) 2:0
Спартак (Вн): Генко Славов, Йонко Пейков, Нено Нено, Богомил Дяков, Христо Арангелов, Младен Стоев, Кунчо Кунчев, Иван Найденов, Будимир Джукич, Боян Илиев и Дарин Тодоров (Ивайло Маринов, Борислав Георгиев, Николай Иванов, Георги Филипов, Венцислав Маринов, Ангел Гинев, Владимир Пекин)
Голмайстори: Божилов (10), Попов (76)