неделя, февруари 14, 2010

„Спартак“ остана четвърти в Албена

„Соколите“ губят 1:3 от „Монтана“

„Спартак“ (Варна) остана на четвърто място на турнира „Албена къп“. В малкия финал тимът на Тодор Попов загуби с 1:3 от „Монтана“. Срещата се игра на добър терен, но в двата тима си личеше лека умора от проведените по няколко мача в последната седмица. Владението на топката бе почти наравно между двата съперника, но чистите положения ги създаваха футболистите на Атанас Джамбазки. Още в третата минута Мирослав Иванов-Деко от елитния отбор излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата на Костадин Георгиев. Следващата опасна ситуация пред вратата на „Спартак“ бе превърната в гол от Атанас Чипилов, който бе изведен сам срещу стража на „соколите“ в 7-ата мин. Последва пропускът на Мичев, а в 34-тата минута след удар на Миро Иванов топката срещна крак на защитник и промени директорията си, но Георгиев показа завиден рефлекс и спаси. До края на първото полувреме двата отбора направиха по един непростим пропуск. Първо Атанас Чипилов стреля на сантиметри покрай дясната греда, а след това халфът на „Спартак“ Илчо Илчев от три метра би над вратата.
Втората част започна с ранен гол. Реферът свири пресилена дузпа за опита на Венци Маринов да отнеме топката на Йордан Тодоров. От бялата точка се разписа Венци Иванов за 2:0. „Соколите“ пропуснаха да се върнат в мача, след като Калоян Генчев стреля встрани от вратата на Виктор Георгиев. В 57-ата минута Игор Таскович излезе сам срещу стража на „Спартак“ и го преодоля за 3:0. Силите на варненци стигнаха само за почетно попадение, което вкара Виктор Драголов в 64-тата минута.

„Спартак“ – „Монтана“ 1:3
„Спартак“: К. Георгиев, Ст. Дончев, В. Маринов, Венков, Алексиев, Илчев, Ж. Бояджиев, П. Драголов, В. Драголов, Недев, Мартинов (Филипов, Бомбов, Й. Пенев, Щерев, К. Генчев, Костов)
„Монтана“: Хр. Иванов, Ст. Жеков, Бойчев, Трифонов, Личков, Илиев, Хикмет, В. Иванов, Вл. Мичев, Чипилов, М. Иванов (В. Георгиев, Г. Димитров, М. Петров, Таскович, Й. Тодоров, Едуардо, Харков)
Съдия: Рангел Енчев
Стадион Албена 3 – 50 зрители