четвъртък, февруари 11, 2010

Турнир „Албена Къп“: „Спартак“ ще играе в малкия финал

Отборът на „Спартак“ победи „Олимпия“ с 2:1 на „Албена къп“ и ще играе в малкия финал на турнира в Деня на влюбените. Резултатът откри силно включилия се след почивката Виктор Драголов. В 62-рата мин нападателят бе изведен зад защитата с прецизен пас от Кирил Недев и технично насочи топката край вратаря. Така Виктор зарадва своя баща – Васил Драголов, който гледаше от трибуните. Васил, бивш национал и участник на Мондиал 86, наблюдава играта и на другия си син Паоло. Последният бе на терена през първото полувреме. Молдовците изравниха в 70-ата минута чрез Овсянников. Той напредна отдясно, излъга бранител и вкара от малък ъгъл. В 77-ата минута Венци Маринов вкара след корнер за 2:1. Малко преди това пък Иван Мартинов уцели гредата.
През второто полувреме контузен напусна Михаел Михалев. Халфът се сблъска със съперник и излезе с раздрано бедро.

Спартак - Олимпия 2:1
1:0 – В.Драголов, 62 мин, 1:1 – Овсянников, 70 мин, 2:1 – Маринов, 77 мин
Спартак: Филип Филипов – Петър Алексиев, Латин Венков, Венцислав Маринов (82-Георги Бомбов), Стефан Дончев – Живко Бояджиев (46-Илчо Илчев), Виктор Костов (46-Кирил Недев) – Генади Луго, Паоло Драголов (46-Виктор Драголов), Михаел Михалев (66-Йордан Пенев, 84-Христов) – Кристиян Щерев (46-Иван Мартинов).
Олимпия: Фауш, Качук, Орловский, Кованский, Пасачнук, Келтуяме, Адаранола, Паси, Шишкин, Овсянников, Глега (Христофович, Сомиде, Гусаков, Грединару, Грицук, Огада)
Съдия: Радостин Станев
Жълт картон: Венков