събота, февруари 27, 2010

„Калиакра“ удари „Спартак“

„Калиакра“ победи с 2:0 у дома „Спартак“ (Варна) в мач от първия кръг от пролетния полусезон в Източната „Б“ група. Головете вкараха Иван Петков и Георги Станчев.
Отборът от Каварна имаше превъзходство през целия мач срещу варненци, които през зимата бяха напуснати от 11 свои футболисти и на практика са с нов отбор. В първите минути домакините започнаха да
обграждат сериозно вратата на Костадин Георгиев, но създаваните положения не бяха толкова опасни. Една от атаките на каварненци пък бе спряна със спорна засада, което предизвика остри реакции от страна на футболистите в син екип. В 15-ата мин стражът на „соколите” от Варна успя да блокира нападателя Иван Петков, който излезе сам срещу него. „Спартак“ отправи само един удар към вратата на „Калиакра“ преди почивката, чрез Иван Мартинов, но топката бе спасена. В 36-ата мин домакините откриха резултата. Защитникът Стоян Георгиев блокира с тяло удар с глава на Райчев, след което Иван Петков довкара топката отблизо за 1:0. При този резултат завърши и първото полувреме.
След почивката домакините отново доминираха. В началните минути най-деен в пропуските бе Георги Станчев-Гонзо, който е юноша на „Спартак“. Той се размина на два пъти с попадение, като това стори веднъж и Диян Кателиев. В 62-рата мин Георги Станчев се реабилитира за пропуските си. Той бе изведен чудесно зад защитата на „соколите“ и безпроблемно вкара топката в мрежата за 2:0. Голмайсторът се размина с още един гол, а пропуск направи и Иван Караджов. Варненци можеха да намалят резултата 10 минути преди края на срещата, но Кристиян Щерев би в ръцете на вратаря след отличен пас на Виктор Драголов.
Спартак бе подкрепян от над 100 ултраси на Клуба.
След този успех „Калиакра“ излезе на второ място в класирането на Източната „Б“ група с 30 точки, а „Спартак“ остава четвърти с 26.

„Калиакра“ - „Спартак“ 2:0
Голмайстори: Петков (36), Станчев (62)
„Калиакра“: Радомиров, Бонев, Д. Димитров, Ант. Димитров, Петков (68 Караджов), Кателиев (73 Михайлов), Райчев, Стефанов (90 Андонов), Кючуков, Седула, Станчев
„Спартак“: К. Георгиев, Ст. Дончев, Ст. Георгиев (48 Алексиев), Маринов, Венков (60 Недев), Боев, Бояджиев, Димов, Драголов, Илчев (78 Щерев), Мартинов
Жълти картони: Ант. Димитров, Стефанов, Петков; Маринов, Димов, Илчев
Съдия: Георги Кабаков
Стадион „Калиакра“, 1000 души

--- narodnodelo.bg

Наставникът на „соколите“ Тодор Попов: Нов отбор сме, толкова умеем

Можехме да паднем с повече в Каварна

Старши треньорът на „Спартак“ (Варна) Тодор Попов прие загубата от „Калиакра“ с 0:2 и призна, че тимът му е можел да загуби и дори по-убедително. „Ние сме почти с нов състав и съм доволен от моментното състояние на нашия отбор. „Калиакра“ ни превъзхождаха, даже загубихме с малко. Нашият отбор е почти нов от миналата година. Нямаме поставени цели, играем мач за мач, така че това ще бъде представянето ни през целия полусезон“, коментира Попов след срещата.
Неговият колега Филип Филипов бе доволен от успеха на своя тим, като единствените му забележки са към това, че футболистите му са пропуснали много положения. „Доволен съм от победата и трите точки. Имаше малко повече напрежение, но го отдавам на това, че е първия ни мач за сезона. Футболистите имаха голяма желание за победа. На това се дължат и многото пропуски. Играхме бързо, играхме агресивно, създадохме много положения. Два гола отбелязахме, така че не мога да бъда недоволен. Спечелихме три точки и мисля, че контролирахме мача през всичките 90 минути“, коментира Филипов.

неделя, февруари 14, 2010

„Спартак“ остана четвърти в Албена

„Соколите“ губят 1:3 от „Монтана“

„Спартак“ (Варна) остана на четвърто място на турнира „Албена къп“. В малкия финал тимът на Тодор Попов загуби с 1:3 от „Монтана“. Срещата се игра на добър терен, но в двата тима си личеше лека умора от проведените по няколко мача в последната седмица. Владението на топката бе почти наравно между двата съперника, но чистите положения ги създаваха футболистите на Атанас Джамбазки. Още в третата минута Мирослав Иванов-Деко от елитния отбор излезе на добра позиция, но стреля покрай вратата на Костадин Георгиев. Следващата опасна ситуация пред вратата на „Спартак“ бе превърната в гол от Атанас Чипилов, който бе изведен сам срещу стража на „соколите“ в 7-ата мин. Последва пропускът на Мичев, а в 34-тата минута след удар на Миро Иванов топката срещна крак на защитник и промени директорията си, но Георгиев показа завиден рефлекс и спаси. До края на първото полувреме двата отбора направиха по един непростим пропуск. Първо Атанас Чипилов стреля на сантиметри покрай дясната греда, а след това халфът на „Спартак“ Илчо Илчев от три метра би над вратата.
Втората част започна с ранен гол. Реферът свири пресилена дузпа за опита на Венци Маринов да отнеме топката на Йордан Тодоров. От бялата точка се разписа Венци Иванов за 2:0. „Соколите“ пропуснаха да се върнат в мача, след като Калоян Генчев стреля встрани от вратата на Виктор Георгиев. В 57-ата минута Игор Таскович излезе сам срещу стража на „Спартак“ и го преодоля за 3:0. Силите на варненци стигнаха само за почетно попадение, което вкара Виктор Драголов в 64-тата минута.

„Спартак“ – „Монтана“ 1:3
„Спартак“: К. Георгиев, Ст. Дончев, В. Маринов, Венков, Алексиев, Илчев, Ж. Бояджиев, П. Драголов, В. Драголов, Недев, Мартинов (Филипов, Бомбов, Й. Пенев, Щерев, К. Генчев, Костов)
„Монтана“: Хр. Иванов, Ст. Жеков, Бойчев, Трифонов, Личков, Илиев, Хикмет, В. Иванов, Вл. Мичев, Чипилов, М. Иванов (В. Георгиев, Г. Димитров, М. Петров, Таскович, Й. Тодоров, Едуардо, Харков)
Съдия: Рангел Енчев
Стадион Албена 3 – 50 зрители

събота, февруари 13, 2010

Бой на спаринга с „Нефтохимик“

„Спартак“ (Варна) загуби с 1:4 от „Нефтохимик“ в контролна среща, която се игра на терена на Техническия университет в събота. През първата част край игрището привържениците на двата отбора си спретнаха яко меле. От варненската агитка разкриха, че всичко е започнало заради това, че фен на „шейховете“ е ударил с бутилка ултрас на „соколите“. След боя около 7 - 8 души от 15-членната агитка на бургазлии са получили помощ в спешния център на Окръжна болница, разкриха от щаба на футболния клуб на гостите. Полицията пък задържа един привърженик на „Спартак“ и двама на „Нефтохимик“. Няколко часа след това тримата бяха пуснати от органите на реда.
В самата среща Тодор Попов заложи на по-голяма част от резервите си, тъй като пазеше неколцина титуляри за двубоя с „Монтана“ в неделя. Гостите от Бургас поведоха с 1:0 след попадение на Траю Грозев още в първата минута. През второто полувреме в 60-ата минута Илчо Илчев си отбеляза автогол в опита си да изчисти топката и резултатът стана 0:2. Иван Мартинов намали със страхотно воле в 67-ата, при което топката се удари в горната греда и влезе в мрежата. Енчо Лемперов и Трендафил Момчилов направиха резултата 1:4 с голове в 71-вата и 78-ата минута.

„Спартак“ - „Нефтохимик“ 1:4
„Спартак“: К. Георгиев, Илчев, Луго, Бомбов, Ст. Христов, Пенев, Недев, Костов, Г. Костадинов, Генчев, Кр. Щерев (Филипов, Мартинов, Войчев, П. Драголов, Йовчев)
„Нефтохимик“: Кръстев, Лефтеров, Вълков, Благоев, Фалаков, Щерев, Праматаров, Парушев, Тодоров, Голчев, Грозев (Романов, Джамбазов, Ангелов, М. Христов, Лемперов, Момчилов)
Стадион „ТУ - Варна“ - 100 зрители

четвъртък, февруари 11, 2010

Турнир „Албена Къп“: „Спартак“ ще играе в малкия финал

Отборът на „Спартак“ победи „Олимпия“ с 2:1 на „Албена къп“ и ще играе в малкия финал на турнира в Деня на влюбените. Резултатът откри силно включилия се след почивката Виктор Драголов. В 62-рата мин нападателят бе изведен зад защитата с прецизен пас от Кирил Недев и технично насочи топката край вратаря. Така Виктор зарадва своя баща – Васил Драголов, който гледаше от трибуните. Васил, бивш национал и участник на Мондиал 86, наблюдава играта и на другия си син Паоло. Последният бе на терена през първото полувреме. Молдовците изравниха в 70-ата минута чрез Овсянников. Той напредна отдясно, излъга бранител и вкара от малък ъгъл. В 77-ата минута Венци Маринов вкара след корнер за 2:1. Малко преди това пък Иван Мартинов уцели гредата.
През второто полувреме контузен напусна Михаел Михалев. Халфът се сблъска със съперник и излезе с раздрано бедро.

Спартак - Олимпия 2:1
1:0 – В.Драголов, 62 мин, 1:1 – Овсянников, 70 мин, 2:1 – Маринов, 77 мин
Спартак: Филип Филипов – Петър Алексиев, Латин Венков, Венцислав Маринов (82-Георги Бомбов), Стефан Дончев – Живко Бояджиев (46-Илчо Илчев), Виктор Костов (46-Кирил Недев) – Генади Луго, Паоло Драголов (46-Виктор Драголов), Михаел Михалев (66-Йордан Пенев, 84-Христов) – Кристиян Щерев (46-Иван Мартинов).
Олимпия: Фауш, Качук, Орловский, Кованский, Пасачнук, Келтуяме, Адаранола, Паси, Шишкин, Овсянников, Глега (Христофович, Сомиде, Гусаков, Грединару, Грицук, Огада)
Съдия: Радостин Станев
Жълт картон: Венков
Стадион „Албена“, 50 зрители

сряда, февруари 10, 2010

Студ, лед и загуба за „Спартак” в Каварна

„Соколите” паднаха с 0:2 от„Локо” (Мездра) на турнира Албена къп

„Спартак” (Варна) остана на последно място във временното класиране на група „А” от турнира Албена къп, след като загуби с 0:2 от „Локомотив” (Мездра). Срещата се проведе при доста неприятни условия на помощното игрище в Каварна. Теренът бе заледен, духаше мразовит вятър, а температурата на въздуха не надвиши минус два градуса. През по-голямата част от двубоя елитният тим доминираше и напълно заслужено стигна до крайния успех.
Наставникът на „соколите” Тодор Попов направи няколко промени в титулярния си състав, в сравнение с мача със Сиера Леоне, като в единайсеторката се появиха Йордан Пенев и Георги Бомбов. След равностоен половин час, в средата на първото полувреме „Локомотив” взе превес. В 37-ата минута играчите на Войн Войнов отбелязаха гол, който обаче бе отменен заради засада. Все пак 60 секунди по-късно резултатът стана 1:0 за състава от Мездра, с попадение на Исмаил Иса.
Второто полувреме започна с втори гол за „Локомотив”. Борислав Балджийски проби по лявото крило и центрира към Десислав Русев, който се разписа с глава. Последваха няколко поредни пропуска на „железничарите”. Разконцентрирано пред вратата на „Спартак” действаха Тодоров, Бамба и Русев. В заключителните минути на спаринга, „соколите” взеха инициативата, но така и не стигнаха до гол. Пропуски направиха Георги Костадинов и Виктор Драголов.

„Спартак” - „Локомотив” (Мз) 0:2
Голмайстори: Иса (38), Русев (46)
„Спартак”: К. Георгиев, Алексиев, Венков, Михалев, Маринов (66-Луго), Илчев, Бомбов, Пенев (57-Драголов), Генчев, Костадинов, Бояджиев
„Локомотив”: Й. Господинов, Зарев, Ст. Господинов, Кавдански, Стойков, Керчев, Балджийски, Софрониев, Иса, Русев, Коприваров (Линков, Тодоров, Бамба, Христозов)
Съдия: Драгомир Драганов,
Жълти картони: Бояджиев, Луго (С); Ст. Господинов (Л)
Стадион „Каварна” - 30 зрители

--- pozvanete.bg

Тодор Попов наясно със състава

Наставникът на „Спартак” (Варна) Тодор Попов е наясно със състава, на който ще разчита през пролетния полусезон. Това обяви самият той след срещата с „Локомотив” (Мездра). „Нарочно извърших по-малко смени, тъй като исках тези футболисти да поиграят повечко време заедно. Започвам да избистрям титулярите. Като цяло резултатът е заслужен, тъй като съперникът създаде повече чисти голови положения. Все още имаме доста резерви в играта. Ще гледаме в следващите контроли до началото на първенството да ги изчистим”, коментира треньорът на „соколите”.

Колегата му Войн Войнов пък каза, че победата е била важна за неговите възпитаници. „Всеки един успех има значение, тъй като ни повишава самочувствието. Победата носи престиж, независимо, че е в контрола. Нашата цел е да завършим на първо място в групата и да играем на финала на Албена къп”, заяви наставникът на „Локомотив” (Мездра).

Междувременно се разбра, че организаторите на надпреварата са решили, последните мачове от груповата фаза да се играят само в Каварна. Причина за това е фактът, че изкуственият терен в града предлага най-добри условия за игра.

събота, февруари 06, 2010

„Албена къп“: „Спартак“ тръгна с 0:0

Тотално обновеният отбор на „Спартак” направи 0:0 с младежкия национален тим на Сиера Леоне до 21 г. в първия си мач от турнира „Албена къп”. „Соколите” излязоха за първи път на терена с подобен състав и логично липсваше синхрон между отделните линии. Все пак през първото полувреме са запомниха опасни удари на Латин Венков и Васко Боев, които по чудо не намериха целта. След това на три пъти Илчо Илчев шутира опасно, но нямаше шанс да вкара.
На почивката петима фенове на „Берое“ дойдоха от съседния стадион и провокираха ултрасите на „Спартак”. Стигна се до кратка, но стилна ръкопашна схватка с превес за варненци.
Във втория си мач от групата варненци излизат срещу „Локомотив“ (Мз) утре от 13 ч. в Албена.

Съставът
1-4-5-1: Филип Филипов - Петър Алексиев, Латин Венков, Венцислав Маринов, Генади Луго - Васил Боев, Живко Бояджиев, Илчо Илчев, Виктор Драголов, Михаел Михалев - Калоян Генчев (Костадин Георгиев, Иван Мартинов, Георги Костадинов, Кирил Недев, Виктор Костов, Кристиян Щерев)

- Попов: Първенството за нас е решено
Според Тодор Попов пролетта ще е спокойна за „Спартак“, тъй като нямат сериозни цели. „Първенството за нас е решено. Нито ще влезем в „А“ група, нито ще изпаднем от „Б“ група. В тази спокойна обстановка младите ни играчи ще имат възможност да покажат какво могат. Който от тях убеди спортно-техническия щаб, че заслужава да носи фланелката на „Спартак“ за другия сезон, когато целите ще са високи, ще остане през лятото“, заяви за „Народно дело“ Попов.
За двубоя със Сиера Лионе наставникът не пожела да дава спортно-технически оценки. „На този заледен терен футбол логично нямаше. Играчите се хлъзгаха и падаха, топката не можеше да се контролира. Ще сработваме новия си състав в първенството, тъй като контролите няма да ни стигнат“, допълни Попов.

Освободиха Менката и Топузаков

В „Спартак“ се отказаха от услугите на Иван Топузаков и Милен Христов-Менката. Двамата получи нови контузии и не е ясно кога ще са готови за пълноценни тренировки. Това е принудило спортно-техническия щаб да отпрати десния бек и халфа. Засега на техните постове няма да се търсят непременно нови изпълнители, но ако се открие възможност да бъде привлечен добър футболист, клубът ще се възползва от нея.
Според Живко Великов с Мартин Димов няма проблеми и левият бек ще остане в тима. „С него сме се разбрали. Мартин не тренира в петък и не игра срещу Сиера Лионе заради контузия“, уточни Великов.

--- narodnodelo.bg/

сряда, февруари 03, 2010

„Спартак“ оформи групата

В „Спартак“ оформиха група от 23-ма футболисти за пролетния полусезон в Източна „В“ група. В нея са 14 юноши на клуба – Станислав Христов, Илчо Илчев, Стефан Дончев, Васил Боев, Георги Костадинов, Георги Бомбов, Генади Луго, Михаел Михалев, Виктор Костов, Йордан Пенев, Калоян Генчев, Иван Мартинов, Кристиян Щерев и Димитър Войчев. Кадри на варненския футбол са също Живко Бояджиев (юноша на „Феър плей“) и Мартин Димов и Кирил Недев („Черно море“). Групата ще бъде допълнена от един вратар на юношите и евентуално от още един-двама нови, ако бъде преценено, че ще свършат работа.
От 23-мата играчи с договори са само Виктор Драголов и Михаел Михалев. Другите ще подпишат и след 20 февруари ще бъдат картотекирани. Проблематичен на този етап е само Калоян Генчев, който не е получил документ от „Искра Стал“, че контрактът му е разтрогнат по взаимно съгласие.

Групата
Вратари: Филип Филипов, Костадин Георгиев
Защитници: Петър Алексиев, Станислав Христов, Латин Венков, Илчо Илчев, Стефан Дончев, Мартин Димов
Халфове: Васил Боев, Живко Бояджиев, Георги Костадинов, Георги Бомбов, Паоло Драголов, Генади Луго, Михаел Михалев, Кирил Недев, Виктор Костов, Йордан Пенев
Нападатели: Виктор Драголов, Калоян Генчев, Иван Мартинов, Кристиян Щерев, Димитър Войчев

понеделник, февруари 01, 2010

25 000 лева на месец за Спартак

На провелото се днес Общо събрание на ПФК Спартак Варна се взе решение бюджетът за пролетния дял на първенството да не надвишава 25 000 лева на месец.
С въпросната сума ще трябва да се плащат заплатите, разходите по подготовка, таксите към БФС и стари задължения.
От съвета на директорите е освободен Янко Станев, а нови членове са Антон Луков, Румен Пишманов и Георги Дичев. Има вероятност на следващата сбирка групата да се допълни от легендите Живко Господинов и Красимир Зафиров. На постовете си остават Живко Великов, Силвия Николова, Иван Динов и Бранимир Балачев.