неделя, ноември 27, 2005

Спартак приключи непобеден есента

“Соколите” бият с 2:0 Поморие в последния си мач, Пекин и Съботинов вкарват

Варненският Спартак завърши по отличен начин есенния полусезон, побеждавайки Поморие с 2:0 като гост. Така “соколите” приключиха половината част от първенството с 11 победи и две равенства и имат солиден аванс от девет точки пред втория Хасково на върха в класирането.
Варненци взеха трите точки, след като узакониха превъзходството си през втората част. Нападателите и на двата състава направиха по няколко пропуска до почивката, като гостите чрез Филипов и Мирчев можеха да открият на два пъти, а за Поморие шансове се откриха пред Иван Цанков и Пламен Иванов. Седем минути след почивката с удар от дъгата на наказателното поле Владимир Пекин насочи топката към долния ляв ъгъл, тя рикошира в гредата и се спря в мрежата. Остри сблъсъци последваха с гола за гостите. На два пъти Поморие имаше шанс да изравни, но се размина с попадението. В 75-ата минута реферът Атанас Димитров показа втори жълт картон на юношата на Спартак Илчо Илчев, който в момента играе за Поморие. Две минути по-късно резервата на Спартак Николай Съботинов получи удобна топка в наказателното поле, финтира двама защитници и търколи кълбото покрай вратаря Теменлиев за 0:2. На стадиона в Бургас присъстваха около 150-200 привърженици на Спартак.
Вторият в класирането Хасково пък спечели ценна точка при гостуването си на Добруджа, който също се е устремил към баража за “А” група. След срещата домакините се оплакаха, че варненският рефер Димчо Радев е подминал две стопроцентови дузпи за техния тим.

Поморие - Спартак (Вн) 0:2
- Поморие: Теменлиев, Молдованов П. Георгиев, Чилибонов, Илчев, Цанков, Валериев, Лефтеров (46 Шопов), Иванов (85 Божанов), Стефанов (59 Кокалджиев), Генов
- Спартак: Славов, Дянков, Ковачев, Михайлов, Ст. Петров, Станчев, Пекин, Кателиев, Н. Филипов, Генчев (59 Съботинов), Мирчев (75 Маринов)
- Голмайстори: Пекин (52), Съботинов (77)
- Жълти картони: Молдованов, Илчев; Кателиев, Ковачев, Дянков
- Червен картон: Илчев (75)