четвъртък, януари 25, 2007

Марко Илич и Тодор Радомиров с по два гола за Спартак

Спартак (Вн) победи с 5:2 като гост третодивизионния Девня в първата си контролна среща от зимната подготовка. Старши треньорът на варненци Мирослав Миронов изпробва общо 20 футболисти в спаринга като феновете за първи път имаха възможност да видят новопривлечените Богомил Дяков, Иван Найденов, Росен Каптиев, Николай Иванов, Кунчо Кунчев и Марко Илич, както и дошлият на проби сръбски нападател Владимир Рашич. По два гола за победата вкараха Илич и Тодор Радомиров.
В 16-ата минута Рашич бе спънат в наказателното поле от защитник на Девня, но Иван Вълков нацели гредата от отсъдената дузпа. Четири минути по-късно обаче Вълков намери отлично Росен Каптиев, който от около 13-14 метра намери мрежата - 0:1. Пет минути преди почивката варненският нападател на девненци Иван Мартинов бе изведен от Цецо Миланов и успя да изравни със силно воле.
След почивката Миронов пусна девет нови състезатели в игра, като 90 минути на терена записаха само Христо Арангелов и Николай Иванов. В 50-ата минута Жоро Филипов изведе много добре Марко Илич и сърбинът не сбърка, извеждайки тима си напред. 12 минути по-късно Тодор Радомиров бе спънат за дузпа, която сам реализира, а след още 13 направи 1:4 с точен удар с глава след пас на Диян Кателиев. Малко след това талантливият нападател на "соколите" Иво Кирчев нацели гредата, а в 81-ата минута Илич матира за втори път Дянков за 1:5. В последните минути на двубоя Калоян Михалев оформи крайното 2:5.
В събота Спартак гостува на Светкавица в Търговище за втората си проверка.

Девня - Спартак (Вн) 2:5
Девня: Дамянов, Петров, Ценков, Димитров, Лазаров, Христов, Димов, Християнов, Костадинов, Миланов, Мартинов (Вълев, Йонов, Симеонов, Февзи, Миленов, Стефанов, Михалев)
Спартак (Вн): Арнаудов, Б. Илиев, Арангелов, Н. Иванов, Стоев, Кунчев, Джукич, Вълков, Найденов, Рашич, Каптиев (Славов, Пейков, Дяков, Илич, Г. Филипов, Н. Филипов, Илич, Кирчев, Радомиров)
Голмайстори: Мартинов (41), Михалев (90); Каптиев (20), Илич (50, 81), Радомиров (62 дузпа, 75)
Съдия Радан Мирянов
Стадион "Девня" - 100 зрители

--- ole-bg.com

Мирослав Миронов: Имаше умора в момчетата

Старши треньорът на Спартак Мирослав Миронов остана доволен от проведената проверка с Девня. "Нормална контрола, в която резултатът не е толкова важен. Стана добра двустранна игра. Направихме хубави неща, но допуснахме и индивидуални грешки. Исках да видя новите момчета в игрова обстановка. Имаше и лека умора в момчетата, натрупана в досегашната фаза на подготовката. Теренът не бе добър, а и силният вятър повлия отрицателно върху играта. Радостното е, че няма контузии", коментира Миронов.
Той не можеше да разчита на петима от своите футболисти. "Боби Георгиев има контузия в коляното. Нено Ненов е на инжекции, а Владимир Пекин също е с травма. Венци Маринов и Дарин Тодоров пък имат висока температура. Венци е с 38 градуса, а Дарин с 39", обясни Миронов.
Наставникът обясни също, че претенциите на Шумен относно правата на Дарин Тодоров са неоснователни. От втородивизионния тим обявиха, че искат 100-120 хиляди лева от "соколите" за нападателя, който обаче всъщност е собственост на Левски. "Претенциите им са неоснователни. Мога да гарантирам, че Дарин ще играе в Спартак през пролетния полусезон", категоричен бе Миронов.