неделя, януари 28, 2007

Спартак с втора победа в контролите

Спартак (Вн) записа победа и във втората си контролна среща от зимната подготовка. Варненци надиграха като гости с 2:1 втородивизионния Светкавица днес, а три дни по-рано се справиха и с Девня с 5:2.
Старши треньорът на "соколите" Мирослав Миронов използва общо 20 футболисти, между които бе и дошлият на проби Аднан Халити. За него стана ясно, че не е албанец, а косовски сърбин, а мениджър му е бившият варненски съдия Бисер Маринчев. Халити игра около един час, след което бе заменен от Венци Маринов.
След нулево първо полувреме домакините успяха да поведат в 55-ата минута. Тогава Румен Стоянов се разписа с глава след центриране на негов съотборник. 15-ина минути по-късно варненци стигнаха до изравнително попадение. Иван Вълков изпълни перфектно пряк свободен удар. Топката се удари в гредата и от гърба на вратаря влезе в мрежата. Шест минути преди края на редовното време Христо Арангелов центрира отляво и Николай Иванов стреля отблизо с глава. Топката срещна гредата, след което стражът на домакините изби топката, но тя отново попадна в юношата на Спартак и той не сгреши - 1:2.
В средата на втората част реферът показа червени картони за футболист на Светкавица и Георги Филипов от "соколите". Играчът на тима от Търговище влезе остро в краката на младия състезател на варненци и двамата се сдърпаха, след което се отправиха към съблекалните. В края на срещата и Дарин Тодоров от Спартак се сдърпа с играч на Светкавица, но реферът не вдигна червени картони.

Светкавица - Спартак (Вн) 1:2
Спартак (Вн): Генко Славов, Богомил Дяков (46 Николай Иванов), Нено Ненов (46 Йонко Пейков), Аднан Халити (60 Венци Маринов), Иван Найденов (46 Христо Арангелов), Боян Илиев (46 Диян Кателиев), Будимир Джукич, Николай Филипов (46 Младен Стоев), Марко Илич (46 Георги Филипов), Росен Каптиев (46 Дарин Тодоров), Владимир Рашич (60 Иван Вълков)
Голмайстори: Румен Стоянов (55); Иван Вълков (68), Николай Иванов (84)