понеделник, юли 21, 2008

„Соколите“ губят в Шумен

Загуба с 0:1 като гост на „Волов“ претърпя „Спартак“ в събота в Шумен. По този начин варненци не успяха да вкарат гол и в третата си лятна контрола. Както е известно, те паднаха също от „Етър“ с 0:1 и „Нафтекс“ - 0:2. Попадението за шуменци е дело на бившия нападател на „соколите“ Любомир Величков през второто полувреме. От гостите е изтървал Лий Санг, а удар на Владо Мирчев е профучал на сантиметри край гредата. Треньорът Слободан Сташевич е използвал Мартин Димов като ляв халф, а в средата на терена са играли също Боян Илиев, Мартин Газиев и Санг. Зад изнесения напред Димитър Воденичаров като втори централен нападател е действал Велимир Иванович. Проверката е пропуснал Венцислав Маринов заради болки в адуктора. В състава на домакините пък не е бил даденият под наем от „Спартак“ Дарин Тодоров. Нападателят е в гипс, тъй като е с пукната костица на глезена.

Съставът:
Илия Николов – Станислав Петров, Фредерико Виляр, Стоян Георгиев, Стефан Дончев – Боян Илиев, Мартин Газиев, Мартин Димов, Лий Санг – Велимир Иванович, Димитър Воденичаров (Цветомир Цанков, Васил Боев, Владислав Мирчев, Йордан Пенев)

--- nardelo.bg

"Соколите" губят 0:2 от Нафтекс в контрола

Спартак загуби с 0:2 в контролната си среща с Нафтекс, която се игра в Поморие тази вечер. Двете попадения паднаха през второто полувреме, в което в състава преобладаваха някои нови и млади състезатели. Мачът първоначално бе предвиден за 19 ч., но заради хладното време се игра с час по-рано.
През първата част Спартак стоеше по-добре на терена. Двата отбора си размениха куп голови положения, но топката така и не влизаше във вратите. След почивката бургаският тим, чийто старши треньор е Ясен Петров, успя на два пъти да стигне до гол във вратата на младия Илия Николов и се поздрави с крайния успех. Утре новият старши треньор на тима Слободан Сташевич ще направи разбор на двубоя.
Това е втора загуба на Спартак в контролите, след 0:1 от Етър преди десетина дни.

Спартак: Цветомир Цанков, Станислав Петров, Стоян Георгиев, Венцислав Маринов, Стефан Дончев, Мартин Газиев, Боян Илиев, Мартин Димов, Лио, Димитър Воденичаров, Велимир Иванович (Илия Николов, Фредерико Вилар, Васил Боев, Владислав Мирчев, Петър Колев, Ридван Хаджифейзула, Йордан Пенев, Александър Лазаревич)