неделя, август 03, 2008

Спартак представи отбора с 4:2 над Волов

Спартак (Варна) победи с 4:2 шуменския Волов в контролна среща, преди която бе представен отборът за новото първенство. Като титуляр за варненци започна дошлият от Локомотив (Мездра) десен защитник Юри Николов. Преди да носи екипа на новака в елита, Николов е бил и във Вихрен (Сандански). Братята Стефан и Диян Дончеви също излязоха като титуляри.
Домакините поведоха в 26-ата минута с много красив гол на Венци Маринов. Защитникът напредна пот ляво на атаката на своя тим и отправи топовен изстрел. Топката срещна гредата, след което гърба на вратаря, и влезе в мрежата - 1:0. В 42-ата минута Велимир Иванович бе спънат в наказателното поле и реферът отсъди дузпа, която Даниел Моралес вкара. Малко след това и сърбинът се разписа за 3:0, а Фахрединов намали за гостите в самия край на полувремето.
През втората част темпото на игра спадна, но "соколите" стигнаха до четвъртия си гол, след като Енцо Малинди бе изведен на добра позиция и от границата на наказателното поле направи 4:1. При едно мелле в 88-ата минута Георги Тодоров оформи крайното 4:2.

Спартак - Волов 4:2
Спартак: Цветомир Цанков (46 Илия Николов), Юри Николов (46 Станислав Петров), Диян Дончев, Венци Маринов (58 Илиян Чилибонов), Стефан Дончев (84 Генади Луго), Стоян Георгиев (83 Фредерико Вилар), Даниел Моралес, Велимир Иванович, Спас Байрактаров (55 Лий Санг), Димитър Воденичаров (46 Владислав Мирчев), Енцо Малинди (86 Йордан Пенев)
Голмайстори: Маринов (26), Моралес (42 дузпа), Иванович (44), Малинди (82); Фахрединов (45), Георги Тодоров (88)